Marvel 4. Faz Uzatıldı! 2022’de Gelecek Yapımlar da Bu Faza Dâhil Oluyor!

Marvel Studios, Disney+ İçin Üç Yeni Dizi Daha Duyurdu

Marvel’ın Dördüncü Faz Serisi’nin 2022’de biteceğine dair az çok tahmin ediyorduk. Ancak 23 Ağustos 2019 tarihinde düzenlenen Disney D23 etkinliği kapsamında bu beklentimiz artık resmileşmişti. Aslında 2021 yılında Thor: Love and Thunder adlı bir sinema filmi ve Hawkeye adlı bir Disney+ dizisi ile bitmesi planlanıyordu. Ancak Marvel 4. Faz Serisi, yeni üç canlı aksiyon dizilerinden “Moon Knight, She-Hulk ve Ms. Marvel”in duyurulmasıyla beraber;  bu faza üç yeni film daha ekleneceği de bilmeliyiz. Peki, öteki iki film olan “Guardians of the Galaxy VOL. 3” ile “Captain Marvel 2” nerede? Onları daha sonraki yazılarımda ya da bu sayfayı güncelleştirerek bunun yanıtını daha sonra açıklayacağım…

Moon Knight (Bir Disney+ Dizisi)

 Marvel 4. Faz

İlk kez 1975 yılında ortaya çıkan bir çizgi romanda, Antik Mısır’ın Ay ve intikam tanrısı Khonshu’nun avatarı olduğunu düşünen Marc Spector, gece vakti insan sınırlarını zorlayan reflekslere, fiziksel güce, hıza ve dayanıklılığa kavuşuyor. Eğer gökyüzünde dolunay varsa tüm bunların üst sınırı daha da yükseliyor. Bir paralı asker ve arkeolog olarak gittiği Mısır’da grubundaki kişiler tarafından ihanete uğrayıp öldürülen Marc Spector’ın bedeni, Khonshu adlı kadim Mısır Tanrısı’nın heykeli önünde yeniden dirilir. Khonshu’nun ona yaşamını geri vermesine, hayatını ona adayarak teşekkür eden Spector, o günden sonra Moon Knight ismini alır ve Ay Tanrısının seçilmişi olarak yaşamına devam eder.


She-Hulk (Bir Disney+ Dizisi)

Gerçek adı Jennifer Walters olan She Hulk, çizgi romanlarda Bruce Banner‘ın kuzeni olarak geçiyor. Bir araba kazası sonucunda hastaneye düşen Jennefer’ın acil olarak kana ihtiyacı olur, yoksa ölecektir. İşe bakın ki koskoca hastanede uygun kan sadece Bruce’ta bulunur. O da mecburen damarlarında akan, gamma ışınlarıyla dolu hayati sıvıyı onunla paylaşmak zorunda kalır. Böylece She-Hulk doğar. Ancak; Bruce Banner’dan farkı ise yeşil yaratığa öfkelendiğinde değil, kendi istediği zaman dönüşebilmesi.


Ms. Marvel (Bir Disney+ Dizisi)

Ms. Marvel, 2013’te Marvel Comics’te tanıtılan Kamala Khan adında ve 16 yaşında genç bir Pakistan asıllı Amerikalıdır. Yoğun kısa konusu ise şu şekildedir. Müslüman bir kadın olan Kamala’nın Terrigen Mist olarak bilinen maddeye maruz kaldığında süper güçlerine kavuşmasıdır.


BONUS: Kara Panter 2 (Black Panther 2) – 6 Mayıs 2022

 Marvel 4. Faz moon knight

Ryan Coogler tarafından yazıp yönetmesi planlanan bu filmde Chadwick Boseman, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Winston Duke ve Letitia Wright gibi yıldızların geri dönmesini umuyorum. Marvel 4. Faz dahilinde olacak bu yapımın hikâyesi ise şimdilik meçhul ve bu film hakkında fazla bahsetmek için daha erken…