SPIDER-MAN Aslında VENOM Filmi İçinde Yer Alıyormuş

Spider-Man ve Venom, hakları Sony’de bulunan iki Marvel karakteri. Son haberlere göre aslında Spider-man, Venom filminde yer alıyormuş. Ancak bu şekilde vizyona sokulması konusunda izin sağlanamamış ve Tom Holland‘ın olduğu sahneler filmden kesilmiş.

Bildiğimiz üzere Sony ve Disney’in Örümcek Adam’ın hakları konusunda anlaşmaya varamamsı nedeni ile Spider–man artık Disney’in hiçbir filminde yer alamayacak. Disney, Spiderman’in haklarının %50’sini talep etti ve Sony bunu reddederek anlaşmayı feshetti. Spiderman karakteri 2017 yılından beri resmi olarak Marvel Sinematik Evreni‘nde yer alıyordu. Ancak haklarının çoğu Sony’de olduğu için Sony, dedikodulara göre Tom Hardy’nin başrolde olduğu Venom filminde Spiderman karakterine yer verdi. Ardından Sony, hakların tamamı elinde olmadığından dolayı filmi Disney ve Marvel’a göstermek zorunda kaldı. Marvel ise doğrudan Spider-man sahnelerinin Venom’dan çıkarılmasını istedi. Bilindiği üzere Örümcek Adam ve Venom çizgi romanlarda tam anlamıyla düşman konumundalar. Yalnızca Carnage’ı yok etmek gibi bazı ortak çıkarlar için ikili bir araya gelip mücadele etmekteler.

Geçtiğimiz haftalarda Venom filminin devamının çekileceği kesinleşeceği haberi gelmişti. Venom 2 filminin yönetmenliğini Andy Serkis üstlenecek ve filmin oyuncu kadrosunda Tom Hardy, Michelle Williams ve Woody Harrelson yer almaya devam edecek. Ancak Sony altında Spiderman için herhangi bir filmin çekilip çekilmeyeceği henüz bilinmiyor. Spiderman’i son olarak Avengers: Endgame ve Spider-Man: Far From Home‘da izlemiştik. Endgame’in ardından Peter Parker’ın akıl hocası Tony Stark MCU’dan ayrılmıştı. Şimdi ise Peter Parker evrene veda etti. Geçtiğimiz günlerde Robert Downey Jr. ve Tom Holland Marvel’dan ayrılanlar ekibi olarak bir araya gelmiş ve çektikleri pozları sosyal medya üzerinden paylaşmışlardı. Venom 2’nun çekileceği sırada Spiderman’in yer alıp almaması konusunda müdahale edecek herhangi bir şirket kalmadığına göre, belki de Peter Parker yoluna Sony ile devam edebilir.