AVENGERS: ENDGAME Yönetmenleri Bu Kez MAGIC: THE GATHERING İçin İş Başında

Netflix, Avengers: Endgame ikilisi Joe ve Anthony Russo’nun yönetmenliğini üstlendiği Magic: The Gathering animasyon serisi için çalışıyor.

Uzun zamandır fantastik temalı kart oyununun  hayranı ve oyuncusu olan Russo Biraderlerin ekibine baş yazar ve yardımcı yönetmen olarak Henry Gilroy (Star Wars Rebels, Star Wars: Klon Savaşları) ve Jose Molina (Tick, Agent Carter) katılacak.

Serinin yepyeni bir hikayeye odaklanacağı açıklanmakta fakat bu hikayenin Magic: The Gathering’in ünlü Planeswalker’larını kapsayacağı da söylenmekte.

Netflix’teki anime programlarından sorumlu başkanı John Derderian, “Magic, son 25 yılda büyümeye devam eden kitlesel bir hayran kitlesine sahip, sevilen global bir imtiyaz dedi. Bu iş için tüm dünyadaki en büyük gişe hasılatlarından bazılarını yaratmadaki merkezi rolleri ile kendilerini kanıtlayan ve hikaye anlatıcılığı yetenekleri eşsiz olan Joe ve Anthony Russo’dan daha iyi birileri olamazdı diye de eklemede bulundu.

Magic: The Gathering evrenini animasyon olarak görmek hem oyunun ve hikayenin severlerini hem de bu evrene dair bir şey bilmediği halde öğrenmek isteyenleri cezbedecektir.