HANNA Filminin Dizisi Geliyor! Hem de JOEL KINNAMAN’lı

HANNA, 2011 yılında vizyona giren başrolünde yetenekli oyuncu Saoirse Ronan‘ın yer aldığı kült olarak sınıflandırılabilecek bir film.

Film, daha iyi bir asker olabilmesi için genetiği ile oynanmış ve eski bir ajan olan babası (Eric Bana) tarafından medeniyetten uzakta bir dövüş makinesi/suikastçı olarak yetiştirilmiş bir genç kızın peşindeki ajanlarla olan mücadelesini anlatıyor. Bu esnada babasından ayrı düşen Hanna, farklı insanlarla tanışıp duygularını ve hayatı keşfediyor, geçmişi ve annesi hakkındaki gerçekleri öğreniyor.

Aksiyonseverler için kısa zamanda bir klasik haline gelen filmin Chemical Brothers tarafından hazırlanan müzikleri de ses getirmişti.

YENİDEN YORUMLANIYOR

2017 sonlarında Amazon bu ilginç hikayeyi bir dizi haline getireceğini açıkladı. Başrollerinde The Killing dizisinde de beraber oynayan Joel Kinnaman ve Mireille Enos‘un yer alacağı dizinin yıldızı Hanna‘yı Esme Creed Miles (Dark River, Mister Lonely) canlandıracak. Altered Carbon‘daki başarılı performansıyla kariyerinin zirvesinde olan Kinnaman’ı Eric rolünde izlemenin keyifli olacağına şüphe yok. Fakat dizinin asıl başarısı Hollywood için nispeten yeni bir yüz olan 2000 doğumlu Miles’ın performansına bağlı olacak.

Henüz bir yayın tarihi belirlenmeyen veya fragmanı yayınlanmayan dizinin henüz sadece konusu ve oyuncu kadrosu belli fakat bu kadarıyla bile merakları cezbetmeyi başardı. Hanna‘nın hikayesinin derinliklerine inmek isteyenlerin sabırsızlıkla beklediği yapımın yakında çekimlere başlaması bekleniyor.

 

Sinema ve dizi meraklısı