Sanal Para Birimi ‘OTAKU COIN’ Anime Meraklılarının Yeni Gözdesi

Blockchain teknolojisi ve Bitcoin ile başlayan kripto para sektörü, giderek büyüdü ve akıl almaz bir hale büründü. Her geçen gün çok farklı işler için kullanılması ön görülen birçok farklı kripto para piyasaya çıkıyor. Kimisi gerçekten işe yarayacağı düşünülen gerçek projelerken, kimisi sadece dolandırıcılığa yönelik olarak ilgili piyasaya sürülüyor.

Geçtiğimiz günlerde de, ünlü oyun, manga, anime ve Japon alt kültür platformu Tokyo Otaku Mode, yeni bir kripto para birimi üzerinde çalıştığını belirterek bir ICO yarattı.

ICO (Initial Coin Offering) yeni ve yapılandırma aşamasında olan projelerin kendilerini fonlamak maksadıyla Bitcoin ve Ether aracılığıyla kullandıkları bir fonlama ve bağış mekanizmasıdır. Yapısal açıdan kripto para sektörüne uzak olan kişiler ICO’ları Initial Public Offering yani İlk Halka Arz’a benzetebilirler.

 

Sanal para birimi OTAKU COIN’in tanıtım videosunu aşağıda görebilirsiniz.

 

Anime hayranları arasında anime DVD’lerini satın almanın dışında bu sektörü destekleyebilecek çok az sayıda kişi var. Otaku Coin, tüketicileri bugün animelere ait muhteşem dünyayı şekillendiren yetenekli ekiplere doğrudan bağlamayı amaçlamakta.

Sistemin temel mantığı, anime üzerine çalışan ve bu sert endüstride hayatta kalmaya çalışan ve yeni başlayan animatörlerin geçimini desteklemek üzerine kurulu.

Anime ile ilişkin manga, müzik ve ticari ürünlerin yaratılmasına yardımcı olacağı söyleyenen bu kripto para sisteminin sayfasındaki partnerlere baktığımızda GENCO firmasının başkanı Taro Maki, Oculus VR sistemlerinin kurucusu Palmer Luckey yanı sıra ANN, Sakuras ve qdopp firmalarının CEO’larını da görüyoruz. Hatta sanal youtuber Kizuna Ai bile partnerlere dahil edilmiş.