Fısıldayanların Hikayesi THE WALKING DEAD Dizisinde Nasıl Olacak?

*** Dikkat! Bu yazı The Walking Dead ile ilgili  spoiler içermektedir***

The Walking Dead’in sezon ortası finali fısıldayanları dizide ilk kez gösterdi. Konuşma yeteneğine sahip birkaç zombiden sonra 8. bölümle merakımız zirveye taşınmışken, aslında onların zombi maskesi giyen insanlar olduğunu gördük. Öyle gözüküyor ki hayatta kalanları yepyeni bir tehlike bekliyor.

Robert Kirkman’in TWD çizgi romanlarını okuyanların bildiği üzere fısıldayanlardan çizgi romanda bahsedilmişti. Dizi sorumlusu Angela Kang, hikayenin gidişatı için oldukça heyecanlı.

“Çizgi romandaki fısıldayanların hikayesi benim çizgi romandaki en sevdiğim hikayelerden biri. Dizide gösterdiğimiz hikaye de direkt olarak çizgi romandan geliyor. Çizgi romanları gerçekten okuyoruz ve okurken de “Neler oluyor?” “Bu gerçekten olabilir mi?” gibi soruları sormadan edemiyoruz.”

Her ne kadar bu bağlamda hikayeye bağlı kalınsa da yapımcılar dizinin orijinal olması açısından çizgi romandan biraz farklı olmasını istiyor. Bu istek doğrultusunda da sezon ortası finalinde, bir fısıldayan tarafından Jesus’un nasıl trajik bir biçimde öldüğünü izledik.

Kang’in yaptığı son açıklamaya göre fısıldayanların lideri olan Alfa ve Beta rollerini oynayacak Samantha Morton ve Ryan Hurst’ten başarılı bir performans görebilirmişiz.

Fısıldayanların hikayesi, korkusu ve gizemi, The Walking Dead’in 10 Şubat Pazar  günü 9. sezonuyla ekranlara dönmesiyle ortaya çıkacak.