DOCTOR WHO’nun Yıldızları Tekrar Bir Araya Geliyor!

Son zamanların parlayan yazarlarından Kayleigh Llewellyn ve komedyen-oyuncu Catherine Tate, komedi dizisi Americons‘un senaryosunu yazmak için bir araya geldi.

Dizide, Doctor Who dizisinde 10. Doktor rolüyle tanınan David Tennant ve 10. Doktor‘un yol arkadaşı Donna Noble karakteriyle tanınan Catherine Tate birlikte rol alacaklar. Sky One kanalında yayınlanacak olan dizinin yapımcılığını Doctor Who‘nun eski yapımcıları Jane Tranter ve Julie Gardener‘ın Bad Wolf(*) isimli yapım şirketi üstlenecek.

Kayleigh2012 yılındaki BAFTA ödüllerinde Matthew Barry ile birlikte “Rocliffe New Comedy Writing” kategorisinde ödül sahibi oldu. 2016 yılında BFI Flare Mentorship Programme kapsamında altı LGBTQ film yapımcısından biri olarak seçildi. Sky kanalı için Stella, CBBC kanalı için The Dumping Ground ve BBC One kanalı için Casualty isimli dizilerde yazarlık yaptı. Ayrıca BBC Three ve BBC Wales kanalı için kendi yazdığı In My Skin isimli dizi şu sıralarda çekiliyor. Kayleigh ödüllü kısa film Oh-Be-Joyful‘u yazdı ve oynadı.

Şimdiye kadar Americons hakkında çok az bilgi yayınlandı. Fakat yapımın ileri aşamalarına geçildiği düşünülüyor. David ve Catherine’in Amerika’ya taşındıktan sonra ise çekimlerin başlayacağı söyleniyor.

David ve Catherine ilk olarak Doctor Who‘da Onuncu Doktor ve yol arkadaşı Donna Noble olarak rol almışlardı. Ardından da 2011‘de West End‘teki Much Ado About Nothing isimli tiyatro oyununda birlikte çalıştılar. Son zamanlarda ise Disney‘in yeniden çekmeye başladığı DuckTales çizgi dizisinde David Tennant Scrooge McDuck‘ı, Catherine Tate ise Magica De Spell‘i seslendiriyorlar ve bu yıl 10. Doktor ve Donna‘nın yer aldığı yeni sesli hikayeleri kaydetmek için Big Finish Stüdyolarına dönecekler.