RUROUNI KENSHIN Live-Action Serisinin “Son” 2 Filmi 2020’de İzleyicilerle Buluşacak

Warner Bros. Japan Cuma günü 2020 yazında Nobuhiro Watsuki‘nin Rurouni Kenshin mangasının 2 yeni live-action filminin geleceğini duyurdu. Filmler live-action serisinin sonlandıran filmler olacak. Filmlerin birinci kısmı Jūji Kizu no Nazo (Çapraz Yaranın Sırrı) ikinci kısmı ise Saikyō no Teki・Enishi (En Korkunç Düşman Enishi) adında olacak. Warner Bros. Japan seri için bir web sitesi açtı.

Takeru Satoh Kenshin Himura rolünde ve Keishi Ōtomo yönetmen olarak seride tekrardan karşımıza çıkacaklar.

Kaoru Kamiya rolündeki Emi Takei eylül 2017’de yeni bir live-action filminin geleceği müjdesini vermişti.

İlk live-action Rurouni Kenshin filmi 2012’de Japonya’da gösterime girmişti, ilk iki film ise Ağustos 2014’de sinemalarda yer bulmuştu. Filmler toplamda 160 milyon dolar gişe hasılatı kazanmıştır. Funimation üç filmi birden Amerika Birleşik Devletleri sinemalarında Ağustos Eylül ve Ekim 2016’da gösterime sokmuştur.

Rurouni Kenshin 1 ile ilgili görsel sonucu rurouni kenshin 3 ile ilgili görsel sonucu

Film Nobuhiro Watsuki‘nin 1994-1999 arasında Shueisha’s Weekly Shonen Jump dergisinde yayınlanan mangayı ele alıyor. Anime serisi ise 1996-1998 arasında Japonya’da yayınlanmıştı ve devamında birkaç anime filmi ve anime video projeleriyle devamı getirilmiştir. Viz Media orijinal mangayı ve iki ciltlik Rurouni Kenshin: Restoration adlı yeniden düzenlenen mangalarını Kuzey Amerika’da yayınlamıştır.

Kaynaklar: Rurouni Kenshin live-action filminin web sitesi, Warner Bros. Japan Twitter hesabı, Comic Natalie