Disney, Netflix’ten Serilerini Çekiyor: DISNEY PLUS Gümbür Gümbür Geliyor

Emir 66 karşısında tek tek avlanan Jedi’lar gibi Netflix bünyesinde bulunan pek çok Disney serisi de tek tek ekranlardan çekiliyor. Bu gazabın son kurbanı ise 7 Nisan’da Netflix platformundan çekilecek olan Star Wars: The Clone Wars.

SDCC18_TCW_poster.0,

Söz konusu tarih ise biraz manidar çünkü o tarihlerde Disney kendi yayın servisi olan Disney Plus’ı kullanıcılara tanıtacak.

Önümüzdeki günlerde orijinal serinin beş sezonu, Netflix’e özel olan altıncı sezon (The Lost Missions) ile birlikte serinin tabanı niteliğindeki 2008 yapımı filmi de Netflix bünyesinde bulunmayacak. İşin ilginç tarafı ise Netflix’in, Disney’i daha önce Star Wars: The Clone Wars‘u yayın listesinden kaldırmakla tehdit etmiş olması. Netflix halihazırda pek çok Disney serisini yayın listesinden çıkarmış vaziyette. Bu listede Beauty and the Beast‘in yeniden uyarlamasından tutun Rogue One: A Star Wars Story’a kadar pek çok film yer alıyor.

netflix_shows, Disney plus

Fakat gelin görün ki yakında duyurulacak olan Disney Plus ile birlikte pek çok seriyi burada tekrar görmemiz muhtemel. Lucasfilm gelen ve bu görüşü destekleyen “Disney’e özel çıkarılacak bir sezon” açıklaması da var tabii ki.

Sözü geçen Disney Plus’a dair daha çok bilgi 11 Nisan’da açıklanacak. Ayrıca Star Wars: The Clone Wars’un 7. sezonuna ek olarak 2 farklı serinin de ekranlarda boy göstereceği biliniyor. Bunlar The Mandalorian ve Rogue One ön hikayesi (prequel)

Bu da demek oluyor ki  Disney Plus hizmete vermeye başladığında Netflix’ten tamamen kalkacak olan Star Wars: The Clone Wars ve daha nice seriyi izlemek için sayılı günleriniz kaldı.

Sinema, dizi, oyun sever