DARREN CRISS Artık Eşcinsel Rollerinde Oynamayacağını Söyledi

Darren Criss, televizyonda, sinemada ve sahnede birçok sayıda karakterle karşımıza çıkmıştı.Ancak en çok bilinen rolleri  Glee’deki Blaine ve Emmy ödülünü kazandığı Andrew Cunanan karakteriydi. Geçtiğimiz zamanlarda da Altın Küre Ödülleri’ne aday gösterildi. Buna ek olarak da Hedwig and the Angry Inch’de isimsiz bir eşcinseli oynadı.

Yukarıda saydığımız onun tanınmasını sağlayan ve ödül kazanmasına sebep olan bütün rollerde, Darren Criss gerçek hayatta heteroseksüel olmasına rağmen, eşcinsel bir karakteri oynamıştı. Bu karakterler onun oynadığı son eşcinsel karakterler olacak.

Darren Criss geçtiğimiz günlerde New York’ta gerçekleşen bir etkinlikte oynadığı gey rollerin harika olduğunu söyledi ancak buna ek olarak “Bundan sonra heteroseksüel bir erkeğin gey rolünü oynamayacağından emin olmak isterim.”  sözlerini söyleyerek bundan sonraki kariyer hedefine dair kesin bir çizgi çizdi.

Hollywood şuanda LGBTİ  karakterlerini renkli, marjinal ve özgün karakterler olarak sunuyor ve Criss bunun zaten farkında.

Kendisini bu rollerde başarılı bulduğu gibi oyunculuğu ile başkalarının da takdirini toplamasına rağmen artık bu rollerde kendini rahat hissetmediğini, LGBTİ karakterlerine artık can vermek istemediğini açıkça belirtti.