Daredevil 3. Sezon’u 2018’den Önce Göremeyebiliriz

Daredevil 3. sezon için bekleyenler bu habere biraz üzülebilirler.

Netflix , Temmuz ayının sonlarında yaptığı açıklamayla  Daredevil 3. sezon ile ekranlara döneceğini duyurmuştu. Bu haber, özellikle çekişmeli biten dizinin ikinci sezonunun ardından fanların içine su serpmişti.

Şimdi ise seyircilerin sabırlı olması gerekiyor.  Marvel & Netflix’in düzenlediği programa göre Daredevil 3. sezon un 2018’den önce ekranlara gelmesi zor görünüyor.

Hayal kırıklığı yaratan bu gecikme aslında beklenmiyordu. Daredevil’ın ilk sezonda yakaladığı kritik başarının ardından Netflix hayranları sevindirerek  bir yıldan kısa sürede 2. sezonu ekranlara getirmişti. Bir anlamda Daredevil kendi başarısının kurbanı oldu.

3. sezonun çıkış tarihindeki gecikmede, Netflix’in The Defenders serisinde diğer Marvel kahramanlarının yanında rol alacak olan,  Matt Murdock’ı canlandıran aktör Charlie Cox büyük rol oynuyor.

hells-kitchen-daredevil-3-sezon

Seri küçük bir Avengers gibi hareket ediyor ve kötülüğe karşı savaşta Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’i bir araya getiriyor. Daredevil’in gelecek sezonunun öncüsü niteliğinde olacak serinin çekimlerine bu yılın sonlarına doğru başlanması planlanmakta ve böylece Daredevil çekimleri geri planda kalıyor.

Daredevil hikayesi her zaman en popüler çizgi roman hikayelerinden biri oldu ama 2003 yılında Ben Affleck’in baş rolde olduğu film çok etkili olamadı. Ardından gelen ve Jennifer Garner’ın baş rolde olduğu Elektra da başarısız olunca, Daredevil diziyle tekrar gündeme gelene kadar yok sayıldı.

Daredevil  serisinin popülerliğinin yanı sıra gün yüzüne çıkmamış bir hayran kitlesi de var. Online oyun sitesi Gambling.com’da bulunan süper kahraman temalı oyunlardan ikisi Daredevil ve Elektra. Oyundaki Elektra karakteri  Jennifer Garner versiyonuna oldukça benziyor ve Netflix serisinden  Elodie Young’ın karşısında yer alıyor. Ayrıca oyun, Thor, Captain America ve Iron Man gibi diğer süper kahramanların arasında yer alarak Daredevil’ın elit bir süper kahraman topluluğu olduğunu ispatlar nitelikte.

Marvel dizileri arasında en çok beğenilen ve izlenen dizilerden biri olan Daredevil, iki sezonunda da oldukça iyi bir ivme kazanıp yükselişe geçti. Umuyoruz ki 3. sezonda da aynı başarıyı sürdürür ve uzun süreler bu diziyi izleyebiliriz.