DAMON LINDELOF: WATCHMEN İkinci Sezona Kapıyı Kapatmadım

damon lindelof

“Eğer güzel bir fikirle karşılaşırsam neden ‘hayır’ diyeyim.”

Damon Lindelof ‘un elinden çıkan Watchmen dizisi geçen sene hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden geçer not almıştı. Ama bu olumlu eleştirilere rağmen ikinci sezonu olsa bile Damon Lindelof projede yer almayacak gibi.

IGN haberine göre Casey Bloys (HBO’nun programlarla ilgilenen başkanı) birkaç hafta önce bir açıklama yapmıştı. Damon’ın projede olmamasından dolayı devam etmesinin pek mümkün olmayacağını ima etmişti. Ve geçen ay Lindelof da ilk sezondaki dokuz bölümün serinin giriş, gelişme ve sonuç bölümleri olduğunu belirtti. Tek sezonun bu proje için yeterli olduğunu ve ikinci sezonla ilgili kafasında herhangi bir fikrin de olmadığını söyledi.

Bu haftaki WGA Ödülleri’nde Lindelof’un Watchmen ile En iyi Dizi Senaryosu ödülünü almasından sonra bir röportaj yapıldı. Lindelof’un fikrini değiştirdiği ve başka bölümler için kapısının açık olduğunu söyledi. Ama en azından birkaç yıl bekleyeceğiz. “Şu an aklımda farklı bir fikir var. Onunla birkaç yıl ilgileneceğim ama kapılarımı yeni bir Watchmen sezonuna tamamen kapamak istemiyorum”  “Ama bıraktığım aralık çok dar diyebilirim. Bildiğim kadarıyla da ortada henüz herhangi bir Watchmen projesi yok.” “Eğer güzel bir fikirle karşılaşırsam neden hayır diyeyim..” diye ekledi. “Fikir belki benden değil de bir başkasından gelebilir. Başkasından gelse bile kendi fikrim kadar heyecanlı ve istekli olarak projeye katılırım. Sonuçta bu işteki rolüm hala değişmedi.”

Geçen seneye damgasını vuran ödüllü Watchmen dizisini hala izlemediyseniz hemen izlemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer vaktiniz var ama ne izlesem diye düşünüyorsanız sitemize kısa bir göz atmayla ilginizi çekecek içeriklerden birini seçebilirsiniz.

 

fanzade.com editörü