DRAGON BALL Z ABRIDGED Sona Mı Eriyor?

DRAGON BALL Z ABDRIDGED
Dragon Ball serisi devamlı büyümeye devam eden serilerden biri. Seri bir yandan devamlı yeni başlıklarla portfolyosunu genişletirken serinin hayranları da kendi serilerini Dragon Ball adı altında yaratmaya devam ediyorlar. Kısa filmlerden şarkılara kadar bir sürü yeni şey yapılmıştı. Ama serinin komedi unsurları arttırılmış olan parodi serisi Dragon Ball Z Abridged kadar çok sevilen bir serisi mevcut değil. Ve yeni gelen haberlere göre bu serinin de sonuna yaklaştık.

Serinin altmışıncı bölümünden sonra Scott Frerichs’e hayranlarından biri bir soru sordu. Team Four Star Entertainment‘ın kurucu ortağı dizinin düzgün bir şekilde biteceğini söyledi.

“Yakında seri ile ilgili detaylı bir video yapacağız. Ama 60. bölüm Abridged’in son bölümüdür” diye cevap verdi. “ShortZ, Dragon Ball ile ilgili içeriklerin geleceği olacak. Ayrıca Buu Saga’yı da yaparsak ShortZ tarzında olacağı kesin.”

“DBZA en değer verdiğim projelerimden biri. Bu seride çalışmak beni daha iyi bir editör, aktör, yönetmen, grafik tasarımcı ve yazar haline getirdi. Hatta beni olduğumdan daha iyi bir insan haline getirdi. Gerçekten tutku dolu bir projeydi. Ve bu tutkumu dünya ile paylaşmaktan dolayı çok mutluyum.” diye ekledi. Elbette çoğu hayran için üzücü bir haber olsa da serinin sonunun geleceğini ön görebiliyorduk.

Dragon Ball serisini Japonca dublaj ve İngilizce altyazı ile Crunchyroll üzerinden izleyebilirsiniz. Ayrıca ülkemizden giriş yapılamayan FunimationNow üzerinde de yayınlanmaktadır.
Dragon Ball Z, Toei Animation tarafından üretilen bir Japon anime televizyon dizisidir. Dragon Ball serisinin devamıdır ve 1988’den 1995’e Haftalık Shōnen Jump’ta koşan Akira Toriyama tarafından oluşturulan orijinal 519 bölüm Dragon Ball manga serisinin 325 bölümünü uyarlar.

Siz Dragon Ball serisini sevenlerden misiniz? Daha önce Dragon Ball Z Abridged ‘i takip ettiniz mi? Yorum yapmayı unutmayın. Daha çok anime haberi için sitemizi takipte kalın.

fanzade.com editörü