Christopher Eccleston, “Doctor Who’ya Ancak ‘Cehennem Donduğunda’ Dönerim” Dedi

Christopher Eccleston

Christopher Eccleston ’ın Dokuzuncu Doktor olarak Doctor Who‘ya döneceğine daha doğrusu Big Finish‘in sesli hikayelerinde Dokuzuncu Doktor olarak yer alacağına dair haberler yapılmıştı. Bu hafta başında Big Finish‘te başlayan sesli hikaye kayıtları ile birlikte 9. Doktor’un geri dönüşü sonunda gerçek oldu.

 

Bu durum bazı hayranların Chris’in Doctor Who dizisine geri dönüp dönmeyeceğini sormalarına neden olmuştu. 2023 yılına yani 60. yıl dönümüne ve dolayısıyla yayınlanacak olan 60. yıl özel bölüme birkaç yıl kaldı.

Fakat dün sabah, ITV‘de yayınlanan sabah programı Lorraine‘e canlı bağlantı ile katılan Christopher Eccleston diziye dönüp dönmeyeceği hakkında sorulan soru üzerine şöyle bir yanıt verdi: “Ne demeye çalıştığını anlıyorum Lorraine, ama Kartalların da dediği gibi ancak ‘cehennem donduğunda’ dönerim.”

Peki ya, Chris ne demek istedi?

Bu durum, haber sitelerini ve hayran topluluklarını yıktı geçti. “Chris yine sert bir açıklama yaptı,” dendi. Christopher Eccleston ‘ın Doctor Who dizisine dönmeye razı olmadığı şeklinde yorumlandı ve bu şekilde yayınlar yapıldı.

Ancak Doctor Who‘ya dair söylenen şeylerde çeşitli manalar aramayı seven biri olarak kısa bir araştırma yaptım ve sanırım Chris’in bu ilginç sözlerinin arkasında saklı olan şeyi buldum.

Chris’in ne dediğine dikkatlice bakalım.

…but only when hell freezes over, as the Eagles once said.

Hemen The Eagles‘ı araştırdım ve karşıma bir Amerikalı rock grubu çıktı.

Bu grup 1980 yılında dağılmış ve grup dağıldıktan sonra grubun kurucularından biri olan Don Henley‘e bir röportajda bir daha ne zaman bir araya gelecekleri sorulunca, Henley “Ancak ‘cehennem donduğunda’ bir araya geliriz,” demiş. Tahmin edin ne olmuş?

14 yıl sonra grup tekrar bir araya gelmiş, “Asla ayrılmadık, 14 yıllık bir tatile çıktık.” demişler. Birleşmeden kısa bir süre sonra da “Hell Frezees Over/Cehennem Donuyor” adında bir albüm çıkartmışlar.

Buradan yola çıkarak diyorum ki, bildiğimiz üzere Chris’in daha önce haber konusu olan bazı sorunları var. Eğer bu sorunlar bir şekilde aşılırsa, kesinlikle Doctor Who‘ya dönecektir. Yıllar sonra Big Finish‘e dönmesi bile ciddi bir gelişme.

Umarız Chris bir gün Doktor olarak diziye döner ve bu hasret biter.