BBC Sonrasında BODYGUARD Dizisi Artık NETFLIX’e Ait

BBC Sonrasında Bodyguard Dizisi Artık Netflix'e Ait
BBC Sonrasında Bodyguard Dizisi Artık Netflix'e Ait

BBC ekranlarında 6 bölüm olarak yayınlanan dizi izleyici tarafından ilgi görmeyi başarmıştı. İlgiyi fark eden Netflix yayın haklarını satın alarak kendi platformunda izleyici karşısına getirdi. Bodyguard dizisi peki izlenmeye değer mi?

Diziyi ne yazık ki izleyip bitirme şansımız olmadı. Ancak yaptığımız incelemeler sonucunda kısa bir bilgi aktarımı gerçekleştireceğiz. Özetle hafta sonunuzu evinizde geçirecekseniz 6 bölümü de ardı ardına izleyerek bitirebilirsiniz. Ve pişman olmayacaksınız…

Dizideki başkarakterimiz David Budd. Bodyguard dizisi ismi ile anlaşılacağı gibi bir korumanın hayatını anlatıyor. İki çocuğu ile yaptığı tren yolculuğu sırasında işlerin ters gittiğini anlayan David büyük bir terör saldırısını engellemeyi başarır. Sonraki gün ülkenin gündem ismi olmayı başaran başarılı koruma David kısa süre içerisinde İç İşleri Bakanının özel koruması olarak atanır.

Kariyerinde elde ettiği başarıyla önemli bir konuma sahip olan David için işler istediği gibi ilerlemeyecektir. Savaşta görev almış biri olarak barış tarafı olmasının aksine yanında görev aldığı Julia Montague ise tam zıt kararlar istemektedir. Öyle ki bakan olarak savaşa yönelik kararlar alıp bunları yasalaştırma tarafındadır.

Genel olarak dizinin başlangıç konusu bu ve her bölümü 50 dakika civarı olarak toplam 6 bölüm. Olayın akışkanlığını ve merakını yukardaki açıklamayla dahi hissetmiş olmanız gerek. İki gün de eğer hiçbir işiniz yoksa soğukların geldiği şu günlerde battaniyenize sarılarak güzel bir dinlenme gününü Bodyguard dizisiyle yapmanız tavsiyemizdir.