INFINITY WAR Romanı, İki Tanıdık Kişinin Daha Hayatta Kaldığını Gösteriyor

Avengers: Infinity War’ı izleyenlerin merak ettiği konulardan biri de, Thanos’un parmak şıklatmasından sonra kimler hayatta kaldı? Rocket Racoon ve Nebula ve Black Panther’in ekibinden birilerinin kaldığını bilmekteyiz.
Ayrıca Avengers: Infinity War: The Cosmic Quest  Bölüm 2’den yola çıkarak Dr. Erik Selvik ve Darcy Lewis’in de hayatta kalanlar arasında olduğunu bilinmekte.

Evet, Jane Foster’ın Thor filminden bildiğimiz iki yakını halen yaşıyor. Ama Foster’dan bahsedilmemekte. Bu da Selvig’in Avengers 4 için önemli bir rolü olduğunu düşünmemize sebebiyet verebilir. Kozmik konular konusunda bilgisi bunun akla yatkın bir düşünce olduğunu niteliyor diyebiliriz.

Infinity War romanında Erik Selvig ve Darcy hayatta kaldı
Infinity War romanı içeriğinde Erik Selvig ve Darcy hayatta kaldı

Ama daha ilginç olan, romanın sonunda Thanos’dan daha büyük bir tehlike arz eden bir şeyin gelmesi. Birçok söylentiye göre filmin adının Avengers: Annihilation olacak. Bundan dolayı bir teori de filmde Annihilus’un Dünya için yeni büyük tehlike olarak yer alacağı. Tabi bu sadece bir spekülasyondan ibaret.

Şimdilik Infinity War romanı ile yola çıkarak Selvig ve Darcy’nin halen yaşadığını biliyoruz. Kendilerini yeni filmde önemli rollerde görmek ilginç olabilir. Black Widow ve Captain America’ya odaklanılacağını zaten bilmekteyiz. Film üç saat olursa, onları da yeterince görebileceğimizi düşünebiliriz.

 Avengers 4, 3 Mayıs 2019’da sinemalarda olacak.