Bilim Kurgu Filmi CODE 8 Dizi Olarak Gelecek

Bu hafta Stephen ve Robbie Amell’in yaptığı bilim kurgu filmi Code 8 yayınlandı. Etrafta bu filmle ilgili çok fazla yazı ve görüş vardı. Bu da hayran kitlesini toplamalarına kolaylık sağladı. Çünkü bu film düşük bütçeli ve büyük firmaların esaretinde yapılmayan yani indie bir film. Şimdi ise Code 8 dizi olarak karşımıza çıkacak.

Yeni edindiğimiz bilgilere göre filmin dizi versiyonu Quibi isimli yeni bir dizi/film izleme platformuna gelecek. Ayrıca bu platforma daha birçok yeni dizinin de geleceği bilinenler arasında. Dizinin yapım dümenine filmin de yönetmeni olan Jeff Chan geçecek.

İnsanların yardımı ile dizi veya film yapmak son zamanlarda biraz daha kolay hale geldi. Büyük firmaların para için engellediği ve körelttiği film sektörü artık başka bir yolda ilerlemeye başladı. Bu yöntemin son ürünü olan Code 8  dizisinin filmden birkaç yıl sonrası hakkında olacağı yani bir devam filmi niteliğinde olacağı kesin. Filmi izlemenizi tavsiye ederiz ama spoiler vermeden filmde neler olduğunu anlatmaya çalışalım.

Code 8 dizi olarak filmi kadar başarılı olabilecek mi?

Code 8’in konusu:

Film insanların yüzde dördünün insanüstü yeteneklerle doğduğu bir dünyada geçiyor. Bu dünyada özel yetenekleri olan insanlar zengin ya da filmlerdeki gibi kahramanlara dönüşmemiş tam aksine yoksulluk içinde yaşamını sürdürmeye çalışan insanlara dönüşmüş. Hatta çoğu özel yetenekli kişi yeteneklerini hırsızlık ve çeşitli suçlar için kullanmayı seçmiş durumda. Bu durum da Connor Reed’i (Robbie Amell) annesinin hastalığıyla çaresiz duruma düşürmüş ve çıkış yolu olarak suçluların arasına gitmesine neden olur. Para bulmak umuduyla Garrett’ın (Stephen Amell) yönettiği suç çetesine katılır. Dizide eski bir suçlu (Robbie Amell) ve telekinetik uyuşturucu satıcısının (Stephen Amell) yozlaşmış polisler ve zenginlerin kaçakçılık işlerine burunlarını sokmalarını ve yaşananları izleyeceğiz.

2016’dan bu yana 2.4 milyon dolar para toplayan bu yapımla başarılı bir iş yaptıklarını kanıtladılar. Bakalım bu dizi başka bir filmin gelmesine sebep olacak mı?

Diğer dizi haberleri için sitemizi takip etmeyi unutmayın.