ALTERED CARBON’ NETFLIX’İN Yeni Dev Bütçeli Dizisi Olacak

İngiliz bilimkurgu ve fantastik kurgu yazarı Richard K. Morgan’ın 2002 de basılmış billimkurgu klasiği Altered Carbon, büyük bütçeli bir Netflix dizisine uyarlanacak.

Blade Runner filmleri ya da Total Recall gibi geleceğin fantastik dünyası (cyber punk) bir senaryoyu işleyecek olan dizi, günümüzden 300 yıl sonrasında, insan zihninin sayısallaştırıldığı ve bedenden bedene indirildiği, teknolojinin ürkütücü boyutlara ulaştığı karanlık bir zaman diliminde geçiyor.

Filmin başrollerinde Joel KinnamanMartha Higareda ve James Purefoy’un yer aldığı dizinin senaryosu Avatar’dan hatırlayacağınız Laeta Kalogridis tarafından hazırlanmış. Ayrıca yapımcılığı da üstlenmiş Netflix, 2018’de yayınlanacak Altered Carbon ile detayları adeta bir sır gibi saklıyor. Her bir bölümün maliyetinin 6 – 7 milyon dolar arasında olduğu iddia edilmekte.

Bugün internette yayılan ve Altered Carbon’la ilgili olduğu öne sürülen 3 görsel, kaotik unsurlarıyla gerçek manada neo-noir ya da film-noir (karanlığın hakim olduğu) bir yapımın bizleri beklediği yönünde ipuçları veriyor.

Ayrıca Altered Carbon’un HBO dizisi Game of Thrones’dan daha da büyük olacağı söylenenler arasında.