CHLOE BENNET’den AJAN COULSON’ın Durumu Hakkında Gerçekler

Marvel’s Agents of SHIELD dizisinin beşinci sezonu Marvel Televizyon dizilerinde pek çok şok edici değişime imza attı ve hayranları ABC’de yayınlanan bu dizinin bu senenin sonlarına doğru yayınlanacak olan yeni bölümlerde neler olacağını sabırsızlıkla bekliyor.

Ajan Coulson tam Captain Marvel ile birlikte sinema ekranlarına geri dönüş yapacak iken 5. sezonun sonu onun da sonu oldu. Pek çok kişi karakterin Agents of SHIELD’a geri döneceğini bekliyor olsa da Coulson’un gerçekten ölmüş olabileceği ortaya çıktı.

Daisy Johnson’u oynayan Chloe Bennet‘ın TV Line ile Agents of SHIELD setinde yaptığı görüşme sırasında Coulson’ın yokluğunun yeni bölümlerde de hissedileceğini söyledi.

“Bence, Daisy artık biraz daha huzurlu,” dedi Bennet. ” Coulson için tabii ki yas tutuyor ancak aynı zamanda zorlukların hepsini geride bıraktı ve bundan daha da güçlü çıktı. Artık zorluklarla geçmişte yaptığından daha farklı baş ediyor. Travmalarını kabullendi ve ilk defa daha sağlıklı bir şekilde üstesinden geliyor.”

Coulson son günlerini, dizinin başından beri hayata geri gelişinin gizemini yansıtan gerçek Tahiti’de geçirebildi.

Clark Gregg yeni sezon oyuncular listesinden yer almasa da Agents of SHIELD‘ı tamamen arkasında bırakmıyor. 6. sezonun ilk bölümünü yönetmek üzere yönetmenlik koltuğuna oturacağı geçen aylarda açıklanmıştı.

Coulson’ın geri dönmeyeceği gibi bazı durumları dizi yapımcılarının sezon finalindeki karakterin ölüm sahnesini tasarladıkları sırada dizinin yayına devam edeceği konusunda hiçbir fikirleri olmamasından da çıkarılabiliyordu.

“Daha fazla hikaye potansiyeli olmayan bir şeyi asla sonlandırmayız,” demişti Tancharoen. “Her sezonu hikaye potansiyeli ile bitirdik çünkü her sezon sonunda son dakikaya kadar yeni bir sezon gelip gelmeyeceğini bilmiyorduk ve her sezon sonunu hem dizi finali olabilecek şekilde hem de devam edebilecek bir şekilde bitirdik ve 5. sezonda da bunu yaptık.”

Whedon şöyle ekledi: “Her zaman anlatılacak daha hikaye olduğu fikrini izleyicide bırakmak istiyoruz, ancak bu hikayeleri anlatıp anlatamayacağımız asıl konudur. Kendimize göre bir sona eriştik ama devam edip etmemesi, ikisi de bize uyar.”

Agents of SHIELD 6. sezonunu yayınlanacağı tam bir tarih henüz açıklanmadı ancak yazın ABC’de yayınlanacak olması muhtemel.

İstanbul doğumlu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Almanca/İngilizce Öğretmenliği öğrencisi