AQUAMAN 2 Yapımına Başlanıldı Ama Bir BİTYENİĞİ Var

Arthur Curry, yani Aquaman, Yedi Denizin Kralı ve Adalet Birliğinin kurucu üyelerinden olmasıyla zaten tanılıyordu ama şimdi onu bir de başka bir şerefle anacağız: gişelerin şampiyonu. Aquaman sinemalarda yayınlanmasından bir ay boyunca dünya çapında 1 milyar dolar hasılat yaptı ve 2018’in en çok hasılat yapan beşinci filmi oldu. Bu rakamlar sonucunda Warner Bros‘un hemen devam filmine atılacağını tahmin etmek zor değildi ve bugünkü açıklamalara göre Aquaman 2 yapımına başlanıldı. Ancak James Wan‘ın yönetmenliği henüz kesinleşmedi.

Warner Bros‘un aynı Wonder Woman filmindeki başarısından etkilenip Patty Jenkins’i Wonder Woman 1984’ün yönetmenlik ve yazarlık koltuğuna oturtması gibi, Deadline’ın dediğine göre stüdyo James Wan‘ı da Aquaman 2‘nin dümenine getirmek için çalışmalara başlamış. İşlerin haline bakılacak olunursa, devam filminin yapımını yazarların seçimi dahil olmak üzere yönetmek için Wan hakkındaki planları konuşuluyordur. Ancak Wan, Aquaman 2‘nin senaryosunun son halini görünce yönetmek isteyip istemediğine karar verecektir.

James Wan‘ın Conjuring serisi ve 1 milyar dolar hasılat elde eden ikinci filmi Aquaman (1 milyar dolar hasılat elde eden İlk filmi Furious 7 idi) sayesinde Warner Bros ile iyi ilişkiler içerisinde olmasını göz önünde bulundurursak, Warner Bros‘un Wan’ı Aquaman‘e geri getirmek için elinden geleni yapacağına emin olabilirsiniz. İlaveten görülüyor ki Wan da kendisini DC’nin Atlantis mitolojisine kendini adamış ve bu su altı dünyasını genişletme şansına mutlaka atlayacaktır. Ancak Wan, Aquaman çekimleri gibi büyük bir işi üstlendikten sonra kendisine vakit ayırıyor, bu yüzden Aquaman 2‘deki rolünün ne olacağını şimdilik tam olarak söylemesi zor.

Aquaman_DC_Comics_Banner_Home,

Bu yazının yazıldığı sırada Aquaman yabancı pazarlardan 1.075 milyar, 766 milyon dolar elde etmiş bulunuyor. Şu anki gelir DC çizgi roman filmlerinden en çok gelir elde eden 2012’nin The Dark Knight Rises (Kara Şovalye Yükseliyor) filminin gelirine yaklaşıyor. Warner Bros şuan için DC Genişletilmiş Evreni konusunda endişeli görünmüyor, ancak emin olabilirsiniz ki stüdyo para getirdikleri için Aquaman ve Wonder Woman gibi bireysel kahramanlara odaklanmış film serilerinin devam etmesini isteyecektir.

Dikkat: Aquaman filminden Spoilerlar aşağıda!

Bugünlerde süper kahraman filmlerinde popüler olduğu gibi Aquaman filminde de yeni filme zemin hazırlayacak jenerik arasına yerleştirilmiş fazladan bir sahne daha barındırıyordu. Jenerik ortası bu sahnede David Kane, yani Black Manta, Sicilya’da Arthur Curry ile yaptığı savaştan sağ kurtulmuştu ve Atlantislilerin dünyasının gerçekliğini yeryüzü dünyasına kanıtlamaya takıntılı Dr. Stephen Shin tarafından kurtarılmıştı. İkili tanıştıktan sonra, Manta, Arthur’dan babasının ölümünün intikamını almak şartı ile Shin’i Atlantis’e götürmeyi kabul etti.

Aquaman şu an hala vizyonda ve Aquaman 2’den haberler için tetikte kalın.

İstanbul doğumlu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Almanca/İngilizce Öğretmenliği öğrencisi