Darkwing Duck Reboot’u Disney XD’ye Geliyor

DuckTales artık biraz daha tehlikeli: Darkwing Duck, Disney XD Reboot’a Katılıyor.

Anaheim’da gerçekleşen D23 Expo’daki DuckTales panelinde yapımcıların reddetmesine rağmen, Disney XD reboot’unda görülen şey, Darkwing Duck’un, tehlikeli hale gelen Duckburg’a yardım için gelmesiydi.

Mor pelerinli kahraman ve evlatlık kızı Gosalyn’in ilk sezonda görünüp görünmeyeceği belli değil ancak Darkwing takımını Launchpad McQuack ile ilk kez tekrar görme ihtimalinden heyecan duyacağı şüphe götürmeyen hayranların olduğu kesin.

Bu aynı zamanda Darkwing Duck’ın  Scrooge McDuck(Varyemez Amca), Donald ve yeğenleri Huey, Dewey ve Louie’nin yanında DuckTales evreninde resmen varlığını ilk kez gösterecek demek oluyor. Orijinal Ducktales ve Darkwing Duck serileri  aynı karakterleri belli bölümlerinde gösterdiyse de (en belirgin olarak adı geçen Launchpad), resmen ayrı ayrı evrenleri vardı. Launchpad Darkwing Duck ana hikayesinde Launchpad, titiz kahramanın yardımcısı ve ev arkadaşı olacak. Yani yumuşak tavırlı Drake Mallard‘ın ay ışığında karanlık suç savaşçısı olduğunu bilen tek kişi.

Darkwing Duck

Launchpad, DuckTales’da ortaya çıktığında Roboduck’ı bir süper kahraman olarak sunmuşlardı. Bu karakter Darkwing’e karşı zafer kazanmış biri. Hayranlar da, bu iki yapımı birbirine bağlamaya çalışıyor. Yapımda iki farklı evren var. Yapımcılar alternatif bir evren olacak olan Duckiverse üzerinde çalışıyor.

DuckTales ilk gösterimini Disney XD’de 12 Ağustosta yapacak. 1 saatlik filmin sonrasında seri, Eylülde başlayacak.  Yeni serideki seslendirme kadrosu şöyle; David Tennant (Scrooge McDuck), Danny Pudi (Huey), Ben Schwartz ( Dewey), Bobby Moynihan (Louie), Kate Micucci  (Webby Vanderquack), Beck Bennett (Launchpad McQuack), Toks Olagundoye (Mrs. Beakley ) Tony Anselmo (Donald Duck).

Son olarak, Darkwing Duck’ın eski müthiş açılışını tekrar izleyelim mi?