BREAKING BAD’in Sonrasını Anlatan EL CAMINO Duyuruldu

elcamino

Breaking Bad çıktığı günden itibaren büyük bir hayran kitlesine sahip olmayı başarmış birçok hayranı tarafından “tarihin en iyi dizisi” olarak nitelendirilen çok iyi bir yapım. Uzun süredir Breaking Bad’in bir filmi geleceği hakkında söylentiler ortada dolaşıyordu ki 24 Ağustos gecesi Netflix sürpriz bir şekilde “El Camino: A Breaking Bad Movie” isimli filmin fragmanını yayınladı.

elcamino2
EL CAMINO

Öncelikle birazcık Breaking Bad’den bahsetmek gerekirse dizi görsel yönetmenliğiyle, senaryosuyla, oyunculuklarıyla müthiş bir yapım. Aynı zaman da büyük bir sabır sınama aracı. Çünkü bazı yerlerde aşırı aşağı inen temposu, uzun planları iyle büyük bir sabır göstererek izlemeniz gereken bir dizi. Eğer bütün bunları göze alıp sabretmeyi başarırsanız dizi sizlere adım adım müthiş bir karakter gelişimi hikayesi sunuyor. Dizinin sonunda kendinizi hem Heisenberg yerine koyup, hem de Jesse ile psikolojiniz altüst olabiliyor. Yani dizi aldığı onlarca ödülün ve taktirin hakkını fazlasıyla vermeyi başarıyor.

Netflix’in El Camino: A Breaking Bad Movie‘sine gelecek olursak dizinin yaratıcısı Vince Gilligan‘ın uzun bir süredir Breaking Bad filmi üzerinde çalıştığı biliniyordu. Fakat çok başarılı bir şekilde yapımı saklamayı başarıp basına hiç bir şey sızmadan filmi çekmeyi başarmışlar. Jesse Pinkman karakterinden tanıdığımız Aaron Paul bir süredir özellikle Walter White karakterinin başarılı aktörü Bryan Cranston ile yaptığı sık paylaşımlar ile “Geliyor kaçınılmaz olan!” diyordu adeta. Ve Netflix gecenin bir yarısı çok sürpriz bir şekilde diziden tanıyabileceğimiz Skinny Pete’in sorgu sahnesini içeren duyuru fragmanını  yayınladı.

Breking Bad’in müthiş finalinden sonra herkes Jesse’nin bütün bu olanlardan sonra neler yaptığını çokça merak ediyordu. Film de tam olarak bu konu işlenecek. Aaron Paul’un başrolü oynayacağı ve Vince Gilligan’ın yazıp yöneteceği ksin bilgiler arasında. Filmin Jessenin finalinden sonra neler yaptığını ve onun devam eden yolcuğuluğunu bizlere sunacak. Bütün bunlar dışında herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Çok da bie bilgiye gerek yok açıkçası. Bir anda gelsin ve bize tekrardan güzel bir hikaye anlatıp dizinin o aşırı keyifli atmosferine soksun yeterli benim için.

Breaking Bad Hakkında

Breaking Bad ve ben arasındaki ilişkinden bahsetmek gerekirse dizinin atmosferini, karakterlerini çok sevmeme rağmen 4. sezonun 9. bölümünde ben izlemeyi bıraktım. Çünkü artık izlemek benim için resmen bir işkenceye dönüşmüştü. Özellikle bir oturuşta 10 bölüm izlenebilecek bir dizi değil bence Breaking Bad. Eğer siz de benim gibiyseniz izlemeye çalışıp yarım bırakanlardansanız dizinin fanları müthiş bir iş yaparak 5 sezonu çok güzel bir şekilde 2 saatlik bir film haline getirip yayınlamışlar. Küçük bir Google’lama ile kolayca bulabilirsiniz. Ben izleyebilecek kadar sabırlı değilim ama çok merak ediyorum bu diziden bir nebze de olsa mahrum kalmak istemiyorum derseniz 2 saatlik bu fan yapımı filmi kesinlikle öneriyorum. Gönül isterki 5 sezonu birden izleyin fakat bu çok zor gerçekten :D.

braba

El Camino: A Breaking Bad Movie 11 Ekim de Netflix’te!