benim ölümüm film incelemesi

BENİM ÖLÜMÜM (Death of Me) | Karımı Öldürdüysem Nasıl Yaşıyor?

Darren Lynn Bousman‘ın yönettiği korku filmi türüne sahip Benim Ölümüm (Death of Me) filminin incelemesine hoş geldiniz!

Filmin konusu ile başlayalım.
İçkiyi fazla kaçıran Neil ve Christina, garip bir şekilde uyandıkları sabah, gece yaptıklarını hatırlamadıklarını için, çektikleri video kaydını izlerler. Videoda Neil, Christina’yı boğarak öldürüyordur. 

Konusu ilgi çekici olsa bile, sürükleyiciliği az ve sıkıntıdan, artık bitsin dedirten bir film. Başlarında gerçekten merak uyandırsa da sonradan sıkmaya başlıyor.

benim ölümüm film incelemesi
Filmi bir raddeden sonra böyle izlemeye başlıyorsunuz,

Film korku filmi olmasına rağmen, çok da korkutucu yerler yoktu. İzlerken korktuğumu hissetmedim.

Gelelim sevmediğim bir diğer tarafa, filmdeki erkek karakter. Bana çok samimiyetsiz geldi. karakteri çok iyi yansıtamamışlar. Bu da filmin içine girilmesini engelleyen nitelikte olmuş. Kadın karakter daha iyi yansıtılmıştı en azından. Tepkileri daha samimi ve içtendi.

Filmin biraz da iyi yönlerinden bahsedelim; verdiği mesaj. Film ne kadar sıkıcı olsa da insanın kendi iradesinden sorumlu olduğunu ve bunun sonuçlarını başkalarına bağlamak yerine kendimiz katlanmamız gerektiğini savunan iletiler içeriyor. Yani en azından verdiği mesaj güzeldi.


Baş karakteri oynayan kadın oyuncu Maggie’nin, oyunculuğu çok iyiydi. Karakterini iyi yansıtmış ve gerçekçi bir şekilde oynamayı başarmıştı. Filmdeki seslerde gerilimi iyi gerçekleştiriyordu. Fakat yine de çok da korkutucu olmayı başarmıyor bu film.

Film Afişi

Filmi İzlemesini Önerdiğim Kişiler

Korku filmi izlemek için önermem. Eğer film izleyip eleştirmeyi/yorumlamayı, seven biriyseniz, arkadaşlarınızla, sıkılarak ama eleştire eleştire izleyeceğiniz bir film olabilir. Büyük ihtimalle unutamayacağınız bir film olur. Böyle bir film arıyorsanız eğer, bu filmi izlemenizi öneririm.

Ya da fazla vakti olan biriyseniz, izleyin. Bir şey kaybetmezsiniz.

Benim Ölümüm Filminin Sonu

Filmin sonunu belirtmeyeceğim, fakat sonunun o kadar da kötü olmadığını ve en azından iyi bir yere bağlandığını gördüm. Ama yine de sonunda olanlar çok da şaşırtıcı değildi. Yapılması beklenen olaylardan oluşuyordu. Hem güzeldi hem de olayları birbirine bağlayıcı.

IMDb puanı: 4.4

“Benim Ölümüm” filmini 5 üzerinden değerlendirecek olursam vereceğim puan 1 olur. Film çok kötü değil belki ama çok sıkıcıydı maalesef. Eğer izlerseniz iyi seyirler dilerim. Bu filmde emeği geçen herkesi de tebrik ederim.

Diğer film incelemeleri için sitemize göz atabilirsiniz.