War Machine Dizisi Gelecek mi? Karakterin Marvel Filmlerindeki Akıbeti Ne Olacak?

Karakter asla kendi solo filmine sahip olmamış olabilir ancak son 10 yılda “Albay James Rhodes” karakteri, Marvel Sinema Evreni’nin en önemli yan karakterlerinden biri haline geldi. Bu nedenle bir War Machine dizisi konuşulanlar arasında yer alıyor.

War Machine Hakkında…

Iron Man serisinde Tony Stark‘ın arkadaşı ve sırdaşı olarak hareket etmenin dışında Rhodey, Avengers 2’den Avengers 4’e kadarki filmlerde yer aldı, Kaptan Amerika: İç Savaş‘ta çok önemli bir rol oynadı ve hatta Kaptan Marvel’in ilk gizli sahnesinde bile ortaya çıktı.

Gerek Ordu ile hükümetinden, S.H.I.E.L.D. ve Avengers’ına kadar görev alan Rhodey ve Stark teknolojili zırhı Savaş Makinesi, çok zaman geçmeden MCU’da bağımsız serisine kavuşabilir. Fakat pek çok kişi Don Cheadle’ın kendi solo filmine kavuşmasını istemiyor.

Bir aşamada Marvel, Iron Man 2‘deki Terrence Howard’ın yerine Don Cheadle’ın daha olumlu karşılanmasının ardından bunu düşünmekteydi. Ancak sonuçta stüdyo, Tony Stark’ın üçüncü filmi ardından buna karşı karar verdi. Yakın zamandaki söylentiler ise Disney Plus’a özel bir War Machine dizisi çekilmesi konusunun dikkate alındığını belirtmekteydi ancak Disney Plus için için zaten duyurulmuş olan çok sayıda dizisinin ardından şu anlık pek olası görünmeyebilir.

War Machine dizisi
War Machine dizisi gelecek mi?

Cheadle kendisi ile yapılan röportajda “ilk Demir Adam’a daha yakın hissettiren bir şey bulmak isterdim,” diye açıklamada bulundu.

Cheadle, ilk War Machine aktörü Terrence Howard’ın Disney ile ücret konusunda anlaşamaması sebebi ile Iron Man 2 rolünü kapan isim olmuştu. . Ancak Cheadle’ın Disney +‘daki kendi mini dizileri veya maceraları için beklentisi hakkında ne düşündüğü sorulduğunda “gerçekten bilmiyorum, ikisini de düşünmedim, bu 11 yıllık bir yolculuktu” diye cevap verdi.

Biliyorsunuz ki artık Rhodey karakteri Stark’sız… Yani Tony Stark olmadan Rhodey için çok az yer var gibi görünüyor. Siz neler düşünüyorsunuz? Sizce bir War Machine dizisi veya solo film serisi  yapılmalı mı? 

Don Cheadle kimdir?

Tam adı Donald Frank Cheadle olan aktör 1964 yılında Amerika’nın Kansas eyaletinde doğmuştur. Son dönemlerde 80’lerde geçen Black Monday isimli bir dizide rol alan oyuncu, 1984 yılından beri sinema ve dizi sektörünün içindedir.