SCOTT PILGRIM vs THE WORLD Animeye Mi Uyarlanıyor?

Vizyona girişinin 10. yılında hayran favorisi Scott Pilgrim Dünyaya Karşı ile ilgili yazılarımıza devam ediyoruz (Filmin kamera arkasından bilinmeyenler yazımız için sizi şu linke davet edelim). Bugünkü haberimiz anime hayranlarını da sevindirecek nitelikte zira Bryan Lee O’Malley’nin yazdığı ve 2010’da aynı adla beyaz perdeye uyarlanan çizgi roman serisi Scott Pilgrim vs the World anime olarak karşımıza çıkabilir.

Entertainment Weekly dergisine konuşan filmin yönetmeni Edgar Wright ”Henüz resmi bir şey olmasa da bazı planlarımız var. Bu planlar kaynak materyali animasyon olarak yeniden ziyaret etmek üzerine. Bryan ve Jared (yapımcı) ile bir süredir bunun hakkında konuşuyoruz. ‘Çizgi romandan anime tarzında bir şeyler çıkarabilir miyiz?’ diye soruyoruz kendimize.” dedi.

Canlı-aksiyon Scott Pilgrim uyarlaması 2010 yılında o güne kadar hiç görülmemiş, yalnızca Edgar Wright’a özgü bir görsel anlatımla çıktığında bunun çok çizgi roman kokan bir tarz olduğu aşikardı. Animelerin kökenlerinin de çoğunlukla bir çizgi roman türü olan mangalar olduğunu düşünürsek Scott Pilgrim görsel açıdan bir animeye gayet uygun düşer. Genelin aksine bir mangadan değil de bir Kanada çizgi romanından uyarlanmış bir anime olur.

Filmin başrolü Michael Cera bir devam filmi olmayacağını düşündüğünü söylemiş olsa da olası bir animede filmin oyuncularının seslendirmen olarak dönmesi çok hoş olurdu.

Siz Scott Pilgrim çizgi romanlarını okudunuz ya da filmi izlediniz mi? Sizce anime serisi nasıl olurdu? Yorumlarda görüşlerinizi bize iletip yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.