R-Rated İşaretli MCU ve Sony Spider-Verse Filmleri Değerlendiriliyor!

Fox ile birleşiminden faydalanan Disney, şimdi R-Rated işaretli yeni Wolverine solo serisini değerlendirmekte. Sony cephesinden Morbius: Yaşayan Vampir filminin işaret beklentisi boşluğa düşebilir. Ancak Venom’un devam filminde galiba R-Rated fikrini geri döndürebilir.

Haberlere Bakılırsa Marvel Stüdyoları, Altıncı Faz İçin R-Rated İşaretli Wolverine Solo Serilerini Değerlendiriyor

Disney’in 20th Century Fox’unu satın aldığında hayranlar arasındaki en büyük endişelerden biri  R-Rated işaretli süper kahraman filmlerinin sonu olacağıydı. Ancak durum böyle değil. Deadpool yardımcı yazarı Paul Wernick, Disney’in Deadpool’da R-Rated işaretli kalacağına söz verdiğini ve şimdi Wolverine gibi karakterlerin en azından solo filmlerinde R-Rated işaretli kalmasına izin vereceğine dair göründüğünü söyledi.

Marvel Stüdyoları, şimdi Weapon X çizgi romanları bazında Altıncı Faz için R-Rated işaretli bir Wolverine filmi düşünüyor. 1991 yılında yaşanan bu öykü, çizgi romandaki karakter için bir dönüm noktası oldu. Wolverine yakalanmış, adamantium infüzyonuna uğramış ve ardından şiddetli kaçışa sahne olmuştu.

İlginç bir şekilde, hikâyenin büyük bir kısmı Wolvie’nin bakış açısından değil, bunun üzerine çalışan bilim adamlarının bakış açısından anlatılmış.

Olur da PG-13 derecesini korursa, bilim adamları arasında saldırgan, keskin pençelere sahip çılgın bir ölüm makinesi göstermek açıkça zor. Fakat bu, yeni bir oyuncuyu Logan olarak tanıtmanın iyi bir yolu olacağı ve kulağa PG-13 işaretine sahip X-Men filmlerinde görünmeyen ilk sinematik filminin anlamına geldiği için kesinlikle kulağa iyi geliyor.

Bu sadece Marvel’in şu an için düşündüğü bir şey. Henüz % 100 olmasa da, umarım yeni Wolverine solo serisi R-Rated olarak çıkar. Ve yine umuyorum, Joker’in başarısıyla stüdyo hem genç hem de yaşlı izleyicilere hitap eden çizgi roman filmlerini daha detaylıca fark eder.

Venom Severlerin Dikkatine! Joker Filminin Başarısının Üzerine, VENOM 2’nin Yapımcısına Göre film R-Rated İşareti Taşıyabilir.

Son yıllarda Marvel cephesinden Deadpool ile Logan, R-Rated işaretine sahip çizgi roman filmlerinin büyük ekranda popüler olabileceğini kanıtladı. Bugün, Joker’in şu an itibari ile Dünya genelinde 1.050 milyar Dolar hasılat yapmış olması ve 70 milyon dolar gibi çok mütevazı bir yapım bütçesi ile sessizce gişe rekorları kırmaya devam etmesiyle bugün farklı bir hikâye durumuna geldi. Warner’in benzer projelerin DC Black film serisini başlattığı söyleniyor, ancak diğer stüdyolar onları yenebilir. Misal; kendisini benzer bir formüle veren karakterlerden biri ise Tom Hardy’nin Eddie Brock’ı, yani Venom’u… CinemaBlend’e konuşan yapımcı Matt Tolmach, Sony ve diğer yapımcıların gerçekten de devamında hem PG-13, hem de R İşaretli versiyonlarını piyasaya sürmek istediklerini itiraf etti!
Tolmach sözlerinde, kimsenin ilk etapta yaş sınırına ilişkin olarak ne yapamaya gerektiğini düşünmeye başlamadığını fakat Joker’in yaptığı gibi +18 yaş sınırlaması ile de başarılı olunabileceğini söyledi. Uzun süre boyunca yetişkin içeriklere karşı mesafe bulunmakta olsa da Deadpool ve Logan filmlerinin bunu aşmayı başardığını belirtti. “Şu sıralarda ise +18 olarak sınıflandırılmış filmlerin çok sayıda insan tarafından kabul görmesi harika. Çünkü bu hikaye anlatımına da yeni fırsatlar tanımakta” diye de ekledi.

Andy Serkis’in yöneteceği ve Kelly Marcel’ın senaryosunu yazacağı Venom’un devam filminde Tom Hardy, Michelle Williams, Woody Harrelson ve Naomie Harris’in yanı sıra; bu sıralar The Irishman filmi ile gündeme gelen Stephen Graham da rol oynayacak. Venom 2 filmi, 2 Ekim 2020 tarihinde izleyici ile buluşacak.

“R-Rated İşaretine Sahip MCU ve Spider-Verse Söylentileri” Hakkında Şahsi Fikirlerim

Marvel cephesinden Deadpool ile Wolverine 3: Logan ve DC cephesinden Joker filmleri, şimdiye dek en başarılı R-Rated işaretine sahip çizgi roman filmlerinden oldu. Ee tabii ki Disney ise Fox stüdyoları ile birleşti. Böylece R-Rated işaretli Disney filmleri görebilmek mümkün olabilir. R-Rated işaretli Disney filmlerinden kastım Fox’un kendine has filmleri… Hakikaten, neden yaş sınırlaması olan MCU filmleri izleyemiyoruz? Nasılsa MCU’nun PG-13 geleneğine sahip “Sonsuzluk Efsanesi” (The Infinity Saga) kısmen sona erdi. Şimdi bol mutasyon efsanelik MCU devri başlıyor!

Ama orada duralım! Eğer mutasyon efsanelerine sahip MCU filmlerinde yeniden başlatılan X-Men ile Wolverine yer alacak ise, böyle bir sert karakterlerine sahip solo seriler +18 yaş sınırına tabi olmalı. Sadece X-Men mutasyonları değil, aynı zamanda Blade, Morbius ve yeni Venom devam filmleri; hatta Doktor Strange: Deliliğin Çoklu Evreninde gibi “Korku” terimine sahip MCU filmleri derhal R-Rated işaretini kapmalı.

Ama “Morbius, Venom 2 ve Doctor Strange 2” gibi PG-13 temeline sahip film serilerinin PG-13’lü sürümünü beyazperdede gösterir; hem PG-13, hem de R-Rated işareti olmak üzere iki farklı versiyonunu ise Dijital (yani bilgisayar, tablet gibi ortamlarda indirebilirlik), Blu-Ray ve DVD’lere koyabilir. Ama bunlar tabii ki söylentiden ibaret… En kötüsü “Morbius, Venom 2, Doctor Strange 2, Blade ve çeşitli X-Men filmleri” yine PG-13 geleneğine devam ettirmek zorunda kalır. Bunları bekleyerek zamanla öğreniriz. Sizin de konuyla ilgili fikirleriniz varsa yorumlarda buluşalım.