Logan’da Xavier’in Trajik Hikayesi Neden Kesildi?

Logan

UYARI: Makalemiz şuanda vizyonda olan Logan filmiyle ilgili spoiler içermektedir.

Logan‘ın başlarında, Charles Xavier‘in artık kendini kontrol altına alamadığı, muazzam güçleri olan eski özünün bir gölgesi olduğu ve muhtemelen Wolverine‘i de içeren korkunç bir olayla uğraştığı açıkça görülüyor.

The Hollywood Reporter‘a konuşan Logan filminin ortak yapımcısı Michael Green, senaryonun ilk taslaklarında X-Konağında tam olarak ne yaşandığını ortaya koyan flashback içeren sahnelerin yer aldığını, ancak filmin yaratıcı ekibi o sahneleri kesmek için bilinçli bir karar verdiğini söyledi.

Son filmde, Westchester olayında 600’den fazla kişi (bazı X-Men’ler de dahil olmak üzere) öldürüldü ya da yaralandı, Oklahoma’daki kumarhanede arka planda Oklahoma’da meydana gelen yıkımdan bir radyo haber programında bahsedilmişti.

Green, Westchster olayıyla ilgili fan teorilerini okumak için gerçekten sabırsızlıkla beklediğini açıkladı.

“Hiçbir şey internete girmekten ve filmin sonunda neler olduğuna dair fan teorilerini okumaktan daha iyi bir şey olmayacak çünkü bu sürümü dinlemek istiyorum.” dedi. “Ben ne olduğunu düşündüğümü biliyorum, ne olduğunu bilebiliyorum ama önemli değil, çünkü burada saygınlaştırılan şeyler olayın duygusal etkisidir.”

James Mangold’un yönettiği Logan, 2014’deki “X-Men: Geçmiş Günler Gelecek filmine yakın bir gelecekte geçmekte. Filmde kendini iyileştirme yeteneği eskisi gibi işlemeyen yaşlı Logan, Meksika sınırında saklanan Profesör X’e bakıyordu. Ancak Logan’ın dünyadan gizlenme girişimleri ve mirası, karanlık güçler tarafından takip edilen genç bir mutant ortaya çıktığında sona eriyordu.