Yeni X-Men Filmi Supernova Olarak Adlandırılmasa da Dark Phoenix’le Alakalı Olacak

X-Men: Apocalypse filminden Jean Gray rolündeki Sophie Turner

Ocak ayında Supernova adlı eserin başlangıcından bu yana, Fox’un gelecek Yeni X-Men Filmi  sembolik Marvel Comics hikayesi The Dark Phoenix Saga adlı hikayesini tekrar ele alacağı ve franchise yapımcısı Simon Kinberg, bu fikirden vazgeçirmek için çok az şey yaptığını kabul etti. Ancak, belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde filmin aslında X-Men: Supernova olarak adlandırılmadığı ortaya çıktı, ancak Dark Phoenix hikayesini konu alacağı düşünülüyor.

Hazır Logan gösterimdeyken Kinberg, Slash Film‘e Supernova’nın aslında bir kod ad olduğunu  ve şimdi yenisi için Supernova’dan vazgeçildiğini söyledi.

“Bu, X-Men filmlerini çekerken yaptığımız şeylerden biri, tamamen samimi olmak gerekirse; insanları farklı hedefe yöneltmek için ortaya attığımız bir yem. Ve bunu hala neden yaptığımızı bile bilmiyorum.”

marvel-dark-phoenix-premium-art-print-feature-500335,
Anonim Bir DP Çizimi

 

Filmi yöneteceğini söylemek için erken olduğunu ısrarla vurgulayan Kinberg, karakterin hikayesinin söylentilerine doğrudan değinmeyi reddetti ve bunun yerine 2006’daki X-Men: The Last Stand’ın hataları üzerinde durdu.

“Açıkçası bir sonraki X-Men filmiyle ilgili neler yaptığımızı söyleyemem. Ancak bunun hakkında potansiyel olarak konuşmanın bir yolu, X-Men: The Last Stand hakkında konuşmak ve bunun Dark Phoenix’in hakkını vermediğini anlamamız gerektiğini düşünüyorum. O filmde yaptığımız birkaç hatayı düşünüyorum. Her filmde bir takım hatalar vardır ancak bu filmde yaptığımız en büyük hata, böyle büyük ve derin bir destan olan Dark Phoenix hikayesini ele alıp onu filmin ana hikayesi karşısında alt hikaye haline getirmekti. Bana kalırsa gelecekte bir Dark Phoenix filmi yapacaksak, Dark Phoenix gerçekten de filmin asıl hikayesi ve ana kaynağı olmalı.”

Yani evet, muhtemelen yeni film Dark Phoenix Saga hakkında olacak. Ancak ek kanıtlara ihtiyaç duyarsanız, Game of Thrones yıldızı Sophie Turner geçen ay, Jean Grey olarak rol aldığı X-Men: Apocalypse’deki rolünü tekrarlayacağını doğruladı.

Kinberg, kendisinin ve diğer yapımcı Hutch Parker‘ın film hikayesinin Logan ve Deadpool’da olduğu gibi cesur ve radikal bir şey olacağını ve evreni genişleteceğini söyledi.

Filmin Mayıs ayında Montreal’de çekimlerine başlanması bekleniyor. Bakalım yeni X-Men filmi bekleneni verebilecek mi?