Karen Gillan DC Genişletilmiş Evreninde JOKER Rolünü İstiyor

Marvel filmi yıldızı Karen Gillan, DC Extended Universe’nin Joker’i olmaya çalışıyor gibi görünüyor

Bilindiği üzere Warner Bros. DC filmlerinin hak sahibi olarak Jared Leto‘ya Batman’in düşmanı Joker olarak rol vermiş durumda. Geçtiğimiz günlerde de Comicbook haberine göre, Karen Gillan, Florida Supercon’daki bir panelde “hangi süper kahraman filmi karakteri olarak oynamak isterdiniz” sorusuna, Batman’in en büyük düşmanı olan The Joker olarak cevap verdi.

Cevabı “DC’den söylemek istiyorum, Joker’i oynayacağım. Belki de kadın bir Joker karakterini” şeklindeydi.

Bunu söylemesinin ardından, bir hayran Gillan’a DC’nin 2011’deki Flashpoint eventinde bir kadın Joker olduğunu bunun Martha Kane(Thomas Wayne’nin eşi ve Bruce Wayne’nin annesi) olduğunu. Alternatif evrende ebeveynleri yerine Bruce öldükten sonra, Martha Kane‘in mental sorunlar yaşayarak Joker’e dönüştüğünü söyledi.

Gillan da heyecanlanarak bunun için hazır olduğunu dile getirdi.

Aslında bu oldukça ilginç bir öneri. Warner Bros. Harley Quinn Vs. The Joker filmi için Margo Robbie ve Jared Leto ile anlaşmış durumda. Gillan’ın oynayacağı Joker de geçen ay duyurulan San Diego Comic Con Flashpoint filminde yer alabilir belki.

Sonuçta Gillan, çizgi roman filmlerine yabancı değil. Guardians fo Galaxy filmindeki Nebula rolü ile tanımaktayız. Ayrıca 2008-2013 yıllarında Doctor Who dizisinde Amy Pond rolündeydi. Sonrasında birkaç kısa filmde rol aldı  ve seslendirmeler yaptı.  Ancak Flashpoint filmi için iyi bir Joker seçimi olur mu emin olmak zor.


Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?