AVENGERS: ENDGAME’deki Beyaz Kostümlerin Şu Anlık Bir Adı Var

‘Yenilmezler’imiz giyeceğine dair görselleri de gelmiş olan Avengers: Endgame’deki beyaz kostümler, geçtiğimiz aylarda gerçek bir tartışma konusu oldu.

Reklam aracı olarak da kullanılan ve piyasaya sürülen lego setleri, aksiyon figürlerini görmüş olsak da, hayranların bir kısmı beyaz kostümlerin filmde olmayacağını düşünürken bir kısım hayranın da kostümlerin ne için yapıldığı konusunda kafası karışmıştı.  Sonunda, Geek ürünlerini internet üzerinden satan Merchoid sitesi “Gelişmiş Teknoloji” ürünler listesinde bu kostümlere benzer temadaki giysileri Marvel/Disney lisansı ile satışa sundu.

ENDGAME'deki Beyaz Kostümler
70 $ fiyat etiketi ile satılmakta olan kapüşonlu sweatshirt
ENDGAME'deki Beyaz Kostümler
40 $ etiketi ile satılık şapka

Tabi, bu ürünler için “Advanced Tech. yani Gelişmiş Teknoloji” adı film vizyona girene kadar ellerinde tutmaları için atılmış bir adım olabilir. Çünkü adın çok jenerik olduğu bariz ve Disney spoiler yaratabileceği için şimdilik böyle genel bir isim vermiş diyebiliriz.

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı devam filminde bu kırmızı, beyaz ve siyah kostümleri Iron Man ve Hulk gibi güçlü karakterlerin de maceraları sırasında giymek zorunda olduklarını anlamak şu an biraz güç. Tabi bunun Kuantum Boyutu ve zaman yolculuğu ile ilgisi de olabilir. Bekleyip göreceğiz.