GOOD OMENS Kadrosunun ŞEYTANI Benedict Cumberbatch Olacak

Sherlock ve Doctor Strange rolleri ile son yıllarda hayran kitlesini daha da büyüten İngiliz aktör Benedict Cumberbatch, Terry Pratchett ve Neil Gaiman’ın eserinden uyarlanacak Good Omens dizisinde rol alacak.

Amazon tarafından ekranlarımıza gelecek olan dizide Cumberbatch “Satan” rolünde karşımıza çıkıyor olacak. Mayıs sonunda ilk bölümünü izleyeceğimiz dizide Karanlığın Prensi karakteri dev büyüklükte ve animasyon bir karakter olacak.

Tennant ve Sheen

 

1990’da piyasaya çıkmış kitapla aynı ismi taşıyan dizide bir melek ve iblis’in 11 yaşındaki bir çocuğu bulmaya çalışmalarını izleyeceğiz. Bunu yapmalarının sebebi ise, dünyanın sonunu getirebilecek bu çocuğu durdurmaları gerekmesi.

Gaiman ve Terry Pratchett imzalı romandan uyarlanan “Good Omens”, kıyamet vaktinin geldiği ve insanların hesap vermeye hazırlandığı bir atmosferde geçiyor. Bu dizinin başlıca rollerinde Michael Sheen, David Tennant, Jack Whitehall, Michael McKean, Miranda Richardson, Jon Hamm ve Nick Offerman var. Ayrıca  Frances McDormand dizide Tanrı’nın sesi olarak yer alacak.

Gaiman’ın senarist ve dizi sorumlusu olarak görev yaptığı dizinin yapımcı kadrosunda Chris Sussman, Rob Wilkins ve Rod Brown yer alıyor.