WORLD BREAKER HULK, THANOS’u Alt Edebilir mi?

The Incredible Hulk adı ile yıllardır çizgi roman dünyasının iri yeşil devi olarak karşımıza çıkan karakteri sevenleriniz vardır. Sinematik evrende de sıkça karşımıza çıkan bu karakter ayrıca geçmişten günümüze Marvel ile ilgili film ve dizilere en çok konu olan Marvel karakterlerinden biri. Bildiğiniz üzere Hulk sinirlendikçe gücü de giderek artar. Değişik formlardaki Hulk’ların güç seviyeleri farklıdır. Bu formlardan en güçlüsü de World Breaker Hulk.

Tüm versiyonlarının güçlü olmasını bir kenara World Breaker Hulk bir yana. World War Hulk çizgi serisinde Hulk’ın dünyayı ta çekirdeğine kadar sallayabildiğini gördük.

Acaba World Breaker Hulk, Thanos ile karşılaşsa ne olurdu?

Hulk Planet’den dünyadaki World War Hulk event’i için gelen World Breaker Hulk’u okumuştuk. Birkaç hareketi ile depremleri tetikleyen bir güç skalasına da şahit olmuştuk. Avengers, Fantastic Four, Fin Fang Foom, Arm’Chedon,Bi-Beast ile karşılaşıp hepsine gücünü yetirmişti. Hatta Black Bolt’un dağları yerinden oynatan çığlığı Hulk’ı sadece sersemletmişti.

Vücudunun saçtığı radyasyonla bütün bir şehri yaşanılamaz hale getirebilen World Breaker Hulk, bu yaydığı radyasyonu Thunder Clap’ı ile kullanıp yok edici bir ses dalgası ile de etrafa zarar verebiliyordu. Bu radyasyona rağmen vücudunun yenileme hızı da bu Hulk’a bir nevi ölümsüzlük veriyor.

Diğer yandan Thanos’un da çok güçlü olduğu çizgi serilerde anlatılıyordu. Hatta The Nova Corps Thanos’u “Category 1 Life-Ender” (yani evrensel seviyede yıkıcı güç) olarak belirtiyor. Sonsuzluk Eldiveni ile her şeyi yok edebilme gücünü de elde etmiş olmuştu. Hatta Death’in (Ölüm) bile onun gücünden bahsettiğini okumuştuk. Daha önce karşılaştığı her Hulk’ı da yerden yere çaldığını unutmayalım.

THANOS #15’de THANOS, HULK’u Evcil Hayvanı Yaptı

Kısaca açıklamak gerekirse Hulk’ın öfkesiyle neredeyse sınırsız şekilde güçlenmesi karşısında Thanos’un sonsuz dayanıklılığı karşı karşıya gelecek. Hulk’ın yaydığı radyasyonun da Thanos’u etkilemesi de kaçınılmaz bir durum. Sonuç olarak bu kavgayı izleyecek olursak iki taraftan birinin pes etmesiyle bitmesi kesin gibi. İnternet üzerinde yapılmış tartışmalarda kazananın ağırlıkla Thanos olacağı yönünde konuşuluyor.

Peki sizce böyle bir karşılaşmanın kazananı kim olur? Yorumda bulunmayı unutmayın.