WOLVERINE’nin Gerçek Kızı Ortaya Çıktı ve Tam Bir İblis Avcısı

Wolverine’nin gerçek kızı Marvel Evrenine katıldı. Kendisi babasından bile daha güçlü bir süper kahraman ve iyi tarafta olduğu için artık dünya daha güvenli. Bu haberimizden önce bu karakterden haberiniz olmadığı için kendinizi garip hissetmeyin. Çünkü Wolverine bile şu zamana kadar böyle bir kızının olduğunu bilmiyordu.

Marvel ilk olarak Logan’ın oğlu Daken’i ifşa ettiğinden beri Wolverine‘nin soy ağacı, yıllar boyunca ilginç şekilde genişledi. Hatta X-23‘ün sadece bir Wolverine klonu olmadığı açıklandı. Ancak Wolverine’nin en yeni çocuğu mutant babası gibi pençelere ve insanüstü güçlere sahip. Fakat aradaki en büyük -ve onu Wolverine’den daha ölümcül yapan şey- annesinin büyüsüyle kutsanmış olması. Ama şunu diyebiliriz ki; Marvel Evreninin cehenneme dönmesini engellemek için her iki özelliğe de ihtiyacı var.

Bu kızın ortaya çıkış hikayesini çok kısa şekilde anlatmak gerekirse; ‘Truth’ adındaki bir iblisi dünyadan kovan büyücü Sylvie, Logan ile birlikte çalışır. Fakat iş 1962’de sona erdiğinde Slyvie, Logan’ın yardımından fazlasını ister ve birlikte olurlar.

İblisle olan savaşa dair detaylar Marvel Comics Presents #4’de yer almakta. Sylvie ve Wolverine ayrılmaya karar verirler. Sylvie, Truth denen iblisi yenecek kadar güçlü ve mistik sanatlarda yeterli olduğunu düşündüğünde Logan’ı masumlara yardım etmesi için gönderir.  Sylvie’nin büyüleri çalışır fakat iblis Truth, Sylvie büyüleri hazırlarken onu öldürür. Wolverine, Sylvie’nin ayrılmasından sonra günleri sayar ancak tabi ki dönmez.

Wolverine’nin gerçek kızı iş başında

İblis tamamen serbest kalmıştır. Ancak görev başındaki X-Men onu durduramaz. Truth, Cyclops’u hemen öldürür, ardında da Talisman’ı katleder. Savaş tamamen kaybedilmiş gibi görünmektedir. Ta ki küllerin arasından dövüşe hazır bir kadın çıkıncaya kadar. Meşhur “SNIKT”(Wolverine’nin pençe açma sesi) sesi ile birlikte her elinde bilinmeyen bir sihirle kaplı 3 pençe olan bu kadın, iblis Truth’u dilimler. Ve tabi ki Logan, okuyucuların da düşündüğü şeyi haliyle onaylar. “Onun benim kızım olduğundan eminim”

Gayri meşru çocuklarda uzmanlaşmış olan Wolverine’nin gerçek kızı hikayenin zaman çizelgesine göre 33 yaşında.  Annesinin büyüsü, Logan’ın iyileşme faktörü ve vahşiliğinin bir birleşimini taşıyan bu karaktere Logan’ın ölümsüzlüğü de genetik olarak  geçirilirse, belki de her daim iblislerle yüzleşmek için mükemmel bir kahraman olacak gibi görünüyor.

Hikaye şimdilik bitti. Charles Soule, Paulo Siqueira, Oren Junior ve Frank D’Armata‘nın  bundan sonra neler yapacağını merakla bekliyoruz.