WOLVERINE Kimdir? – Marvel Comics Karakter Tanıtımları

Wolverine : Gerçek adı James Howlett, doğum yılı 1880’ler olarak bilinir. Kanada’nın Alberta bölgesinde dünyaya gelmiş olan  James ailesinin ikinci çocuğudur. Annesinin adı Elizabeth, babasının adı ise John Howlett SR’dur.

 

Hikayesi:

James, ondan önce ölen kardeşi gibi hasta olur, bu hastalığı onun mutasyonunu ortaya çıkartır. Bir gün James ve arkadaşı Rose O’Hara konuşurken James’e babasının görevden alındığını söyler. Bu duyan James koşarak eve gelir ve babasının öldürüldüğünü görür. O sinir ile mutasyonu ilk etkisini gösterir. Ellerinden pençeleri çıkar ve ilk kez o zaman birini öldürür (babasının katilini). O sırada arkadaşı Rose eve gelir ve yanlışlıkla James’e “Logan” diye seslenir o andan sonra James kendi adına babasının katilinin adını ekler. Adını James Logan Howlett olarak değiştirir. Zaman geçtikçe James adını kullanmayı bırakır ve kendine Logan der.

 

 

 

Bu sürede mutasyonunda ilerleme başlar, Logan artık yaşlanmadığını fark eder. 32 yaşına geldiğinde I. Dünya Savaşı’na katılır güçleri orada ona çok fazla yardımcı olur. Kaldığı cephede kazanmalarını sağlayan şey kendisi olur. Zaman ilerledikçe para için dövüşmeye başlar. Yıllarca şehir değiştirerek tek başına hayatına devam eder. 1942 yılında yeniden II. Dünya Savaşı yüzünden askerliğe geri döner o zamanlarda ülkeye çok fazla yardımcı olur hatta savaş sırasında Captain America ve Bucky ile omuz omuza bile savaşmıştır. Savaş sırasında Cap’in en iyi arkadaşları arasına girmiş ve ülkenin en iyi askerlerinden biri haline gelmiştir. Cap’ın ve Bucky’nin sözde ölümü ve savaşın bitmesi ile askerliği bırakıp yoluna yalnız olarak devam etmeye başlar.

Bir süre sonra William Stryker gelip Logan’a daha iyi bir iş vereceğini söyler ve onu kandırır. Amacı Logan’ı denek olarak kullanıp, vücuduna adamantium verip ardından bütün kemiklerini adamantium ile kaplamak ve bir savaş makinesi haline getirmektir. Hafızasını siler ona bir hayvan gibi davranır. Fakat Logan bir gün onun elinden kaçar. Aklına gelen ilk şey adının Logan olduğudur.

Güçlerini bir süre sonra nasıl kullanacağını keşfeder ve düzgün bir hayat yaşamaya çalışır. Fakat başarılı olamaz. Güçlerini kontrol altına tutunca eskisi gibi dövüşerek para kazanmaya başlar. Bir gün dövüştüğü yerin yakınlarında bir barda bira içerken saldırıya uğrar ve sarhoşluğundan dolayı kaybeder. Ormanda bayılır, şansa onu X-MEN takımı bulur. Logan ardından X-MEN’e katılır. Yıllarca ekibin üyesi olsa da bazen takımdan ayrılıp başka takımlara gider bunlardan birisi de Avengers’dır. Wolverine, New Avengers takımının önemli üyelerinden birisidir hatta kendisi ana üyedir. Ancak AvX olayından bir süre sonra yeniden X-MEN’e dahil olur.

Wolverine

 

Wolverine’nin Güçleri :

-İnsan üstü hız,
-İnsan üstü koku alma ,
-Hızlı iyileşme,
-insan üstü güç ,
-Mükemmel Refleksler
-Hayvanları anlayabilme
-Kemik (adamantium) pençeler

 

 

 

Figur ,cizgi roman ve envai cesit nesne toplayan bir koleksiyoner ? ucundan azicik cosplayer