SPIDEY: SUPERNATURAL Yapımcısından SPIDER-MAN Serisi

Supernatural serisinin yapımcısı Nick Bradshaw, Spider-man serisi Spidey ‘i piyasaya sürüyor.
Hakkında haberler sızdıktan sonra Comic-Con International’ın resmen sözünü ettiğine göre, San Diego Marvel, Supernatural dizisinin yazar ve yapımcısı, Robbie Thompson ve Nick Bradshaw ‘ın katkılarıyla yeni bir Örümcek adam serisi olan Spidey’i, resmen duyurdu. Bu isim birçok Örümcek Adam hayranının da bileceği üzere Spider-Man’in kısaltılmış adı.

Marvel bu ayın başlarında yaptığı açıklamada : “Örümcek Adam Peter Parker’ın lise yıllarını anlatan çizgi roman oldukça şaşırtıcı” dedi.


ComicBook’tan Thompson ise : ‘’Karakterimiz liseye giden Örümcek adam ve bir kahraman olmayı öğreniyor. Nick Bradshaw’ın yaptığı tüm işler gibi harika!’’ dedi ve ekledi : ‘’Benim için kitap üzerinde çalışmak oldukça çekiciydi. Lise yıllarına geri dönerek genç Peter Parker’ın bir ışık gibi parlayarak örümcek adam olma yolundaki serüvenini nostaljik bir şekilde anlattık, sade konular seçtik ve herkes kendi hikayesini anlattı.’’

Şimdiden bu Spider-man serisini merakla bekleyen birçok Spider-Man fanı var.

spidey
Tom Holland Spider-Man rolünde oynuyor

Ne dersiniz? Bu seri beyazperdeye gelecek yeni Avengers filminde genç aktör Tom Holland’ın oynayacağı Spider-Man’e göz alıştırmamızı sağlar mı?

Kısaca Örümcek Adam yani Spidey

Peter Benjamin Parker’ın gizli kimliği olan Spider-Man, Marvel Comics’e bağlı Stan Lee ve Steve Ditko tarafından yaratılmış kurgusal bir kahramandır. İlk defa Marvel Comics’in “Amazing Fantasy” isimli çizgi romanının 15. sayısında 1962 yazında ortaya çıkmıştır.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: SPIDER-MAN’in Alternatif Evrenlerdeki En Farklı 4 Versiyonu