Anonymous, IŞİD Hesaplarını Anime Karakterleriyle Kuşattı

Gerçekten ilginç şeyler oluyor. Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, terör örgütü IŞİD‘in propagandası yaptığı belirtilen bir dizi hesabı hackleyerek hesapları anime karakterleriyle donattı.

 Anonymous, terör örgütü IŞİD'in propagandası yaptığı belirtilen bir dizi hesabı hackleyerek hesapları anime karakterleriyle donattı.

BBC’nin haberine göre Anonymous, IŞİD propagandası yapan bir dizi Twitter hesabının listesini yayımladı. Bu hesaplardan bazıları da arama motorlarındaki görünürlüklerinin azaltılması için Japon anime karakterlerin görüntüleriyle dolduruldu.

plz? @takkazura @shotabukkake Just need melons. Demand! #ISIL #ISISchan #IslamicState #داعش #الدولة_الإسلامية #الدولة pic.twitter.com/T0XNK5yNbS

— ISISちゃん 普及bot(公式) (@isisvipper) 19 Mayıs 2015

Anonymous üyelerinin hacklediği bazı Twitter hesaplarına da Isis-Chan adı verilen ve cihatçı bir kadına benzediği görülen bir karakterin görüntüleri yerleştirildi.

メロンを寝て待つISISちゃん? ISIS chan sleep and wait for melons https://t.co/uTe0QuHvyH #ISISちゃん #ISISchan #ISIS #داعش pic.twitter.com/S90sGE6ZhP — cusois (@cusois) 18 Temmuz 2015


Öte yandan deşifre edilen Twitter hesaplarından bazılarının 10.000’e kadar takipçisi olduğu dikkat çekerken, bu hesaplardan kimileri de kapatıldı ya da askıya alındı.

ISISちゃんからの手紙? Letter from ISIS chan https://t.co/Bc06ywsR6B #ISISちゃん #ISISchan #ISIS #داعش #الدولة_الإسلامية pic.twitter.com/jQ1iC0sqan

— cusois (@cusois) 14 Haziran 2015

Bununla birlikte Anonymous’un IŞİD’le ‘mücadelesinin’ Twitter’la sınırlı kalmadığı belirtiliyor. Hacker grubu, Facebook’taki IŞİD sempatizanı hesaplar dışında örgütün propagandasını yapan blog ve internet sitelerini de hedef tahtasına yerleştirdi.

Ain’t she a beautiful sight… #ISISchan ? #ISISちゃん #ISIS #داعش #الدولة_الإسلامية #ISIL #CONVOY pic.twitter.com/ZlqKzTxR8t — Gen Knoxx (@GenKnoxx) 15 Temmuz 2015