SPIDER-MAN’in Alternatif Evrenlerdeki En Farklı 4 Versiyonu

14 Aralıkta vizyona girecek olan Spider-Man: Into the Spider-Verse animasyonu ilk fragmanından beri herkesi heyecanlandırmıştı. Yakın zaman da seslendirme kadrosuna Nicolas Cage’in katıldığı yeni Spidey animasyonu çıkmadan sizlere farklı alternatiflerini de tanıtmak istedik.

Spider-Punk

spider-man

Osborn’un şeytani rejimini karşı olan Spider Army’nin lideri. Hobie Brown, Earth-138’den Spider-Verse’ümüze katılan havalı dostumuz. En dikkat çekici özelliği yırtık kot ceketi ve mohawk saç stili.

Osborn’un simbiyotlar ile güçlendirilmiş ordusunu yenmek için simbiyotların sese karşı olan zayıf noktalarını 15.000 Watt amfilerle çok havalı bir şekilde gitar çalarak kullanıp onları yenmiştir.

İlk görünüşü “Amazing Spider-Man Vol 3″ 10.sayıdır. Dan Slott ve Olivier Coipel tarafından yaratılmıştır. 7 Eylül de çıkacak olan yeni Örümcek Adam oyununda Spider-Punk kostümünün de bulunacağını söylemeden geçmeyelim.


Webslinger

O Webwood ormanının koruyucu. Küçükken örümceklere ilgi duyan bir çocuk olan Webslinger, Webwood ormanına gizlice girmiş ve orada ‘Widow of the Web’ ile karşılaştı. Widow of the Web çocuğa örümcek krallığının güçlerini bahşetti ancak tek bir şartı vardı “Gücünü asla kendi çıkarlarına kullanmayacaksın!”.

Ancak bir gece amcası bir hırsız tarafından öldürüldü çocuk da güçlerini amcasının hayatını kurtarmak ve hırısızı yakalamak için kullandı. Buna sinirlenen Widow of the Web çocuğun vücudunu değiştiren ve hayatı boyunca Webwood ormanlarını korumasınını gerektiren bir lanet yaptı.

Web Slinger’ın ilk görünüşü “Avataars: Covenant of the Shield Vol 1” serisin 2.sayısı. Karakterin yaratıcıları Len Kaminski ve Oscar Jimenez’dir.


Spider-Man 2211

Max Borne. 2211 yılının Spidey’si. Diğer örümcek adamlardan çok daha farklı bir kostüme sahip olmasıyla onların arasından sıyrılır. Kostümü zamanına uygun biçimde gelişmiş teknolojiler ilave edilmiş fakat bütün bunlara rağmen kırmızı ve mavinin müthiş uyumundan vazgeçmemiş. Ancak kostümünün şüphesiz en dikkat çekici özelliği Dr. Octopus vari örümcek kollarıdır.

İlk görünüşü “Spider-Man 2099 Meets Spider-Man Vol 1“in 1. sayısında olmuştur. Karakterin yaratıcıları Peter David ve Mike Wieringo’dur.


Spider-Man: Reign

Reign Earth-70237 de çok karanlık bir gelecekte geçiyor. Bu evrende ve zamanda artık süper kahramanlar kalmamıştır. Peter artık çok yaşlanmış ve emekliye ayrılmıştır. Fakat artık hayatının aşkı Mary Jane ölmüştür.

Çok çok benzemese de efsanevi Batman serisi The Dark Night Returns vari bir çizgi roman olan Reign serisi dost canlısı örümceğimizin yaşadığı acıyı çok iyi bir şekilde bizlere aktarmış ve kalbimizi yaralamıştır. Maalesef Türkçe basımı bulunmuyor fakat bi’ şekilde okumanızı tavsiye ediyorum.

PlayStation 4 özel olarak çıkacak olan Marvel’s Spider-Man oyunu 7 Eylül 2018’de!

Spider-Man: Far From Home 5 Temmuz 2019’da!


Belki bu da ilginizi çeker diye buraya bırakalım.

Marvel sinema evreni için en iyi 10 Spider-Man Serisi