Marvel, GROOT’u Rocket Raccoon ‘a Zırh Olarak Verdi

Görsel: Marvel Comics

Dikkat, bu yazıda Guardians of the Galaxy’nin 12. sayısı için spoiler var. Bizden uyarması. Donny Cates’in Guardians of the Galaxy’i çıkarmasının üstünden neredeyse bir yıl geçti. Geçtiğimiz çarşamba günü ile 12 sayıya ulaşmış oldu. Eğer seriyi takip ettiyseniz Rocket Raccoon ‘un çok iyi hissetmediğini bileceksiniz. Aslına bakarsanız, karakter neredeyse seri boyunca ölüm döşeğindeydi. Onu hayatta tutan tek şey ise bu mega mech-suit zırhtı, bir çeşit yaşam destek ünitesi de görevi görüyordu. Hayranların çok sevdiği karakterlerden olan Raccoon’un kıyafeti Universal Church of Truth ile yapılan savaşta tahrip olduğunda durumu çok ciddi bir duruma dönüşmüştü.

Groot ve Rocket Raccoon
Groot ve Rocket Raccoon (Görsel: Marvel Comics)

The Guardians bu karakterin başına daha fazla şey gelmemesi için çok çalıştı. Groot önemli bir adım atarak yeni ve destansı bir zırh için kendini feda etti. Yani kendisinden bir zırh yapmalarına izin verdi. Rocket ve Groot birleşimi zırh ile Marvel kahramanlarına yardım etmek için yola koyuldular. Rocket’in diğer kozmik kahramanlara yardım etmesinin sebebi ise J’son ve onun Church of Truth’unun evreni ele geçirme denemeleridir.

Önceleri iki arkadaş olarak takılan bu iki karakterin çizgi seride Rocket Raccoon için bir araya gelmesi ve barış için çalışmasının hikayesini okuyoruz. Gerçek birer Guardian (Koruyucu) olan bu iki karakterin bakalım gelecekte de bu hayalleri için savaşırken hayatta kalabilecekler mi?

Hikaye Juann Cabal tarafından çizilmiş. Varyant kapakların çizerleri ise şöyle; Belen Ortega, Ivan Shavrin, Ron Lim, Pepe Larraz, Mike Mckone.

Daha fazla çizgi roman haberi için sitemizin Comics Fan kategorisini takip etmeyi unutmayın.