GROOT Kimdir? – MARVEL COMICS Karakter Tanıtımları

Marvel sinematik evrenine gelen Galaksinin Koruyucuları filmi, bu çizgi roman serisinin popülerliğini oldukça arttırdı. Bu yıl ikincisini izlediğimiz film, oldukça beğeni topladı. İlk filmin sonlarında öldüğünü sandığımız ancak bir saksının içinden tekrar doğan ama oldukça küçülüp sevimli bir hal alan uzaylı dostumuz Groot kimdir? İşte bu yazımızda bunun cevabını sizlere sunuyoruz.

Groot Kimdir
Gerçek adı: Groot
Dahil olduğu takımlar: 
Guardians of the Galaxy, Howling Commandos
İlk Görülme: Tales of Astonish 13. Sayı (1960)
Güçleri: Olağanüstü güç ve direnç, tekrar büyümesini sağlayan rejenerasyon, diğer ağaçlarla iletişim kurarak onları da saldırmaya yönelten  zihin gücü

Hikaye:

Groot Planet X gezegeninde doğmuş ve sonra Kree gezegenine gelmiş ve Kree’liler tarafından Floral (çiçeklenebilen) Dev olarak bilinen bir uzaylıdır. Aslında Kree’liler bu soyun tükendiğini düşünmekteydiler. Groot ilk olarak Marvel Age of Monsters serisinde dünyaya inip insanlığı tehdit eden Marvel Yaratıkları’ndan birisi olarak görünmüştür. Ancak kısa zamanda zeki bir insan, Groot’u yenilgiye uğrattı ve dünyadan kaçmasına sebep oldu.

Yıllar sonra Groot, Fury’nin Howling Komandoları tarafından tutuklandı. Ağaca benzemesi sebebiyle yaptığı kamuflaj işe yaramamıştı, Howling Komandoları onun bir ağaç gibi kokmadığını farketmişti. Ancak groot SHIELD’ın gözaltından kurtularak tekrar Kree gezegenine döndü. (SHIELD’dan nasıl kurtulup gezegenin nasıl döndüğü ise bilinmiyor.)

Birkaç yıl sonra Groot, Kree gezegeninde bir hapisanedeyken Roket Rakun ile tanıştı, Rakunla çok iyi anlaşan Groot yolunu değiştirip iyiler tarafında savaşmaya başladı ve Starlord’un yönettiği Space Superheroes grubuna katıldı. Bir görevlerinde Groot parçalanarak yere düştü. Arkadaşları onun öldüğünü sanmıştı. Fakat Groot’un bir parçası takıma yetişerek Roket Rakun’un omzuna tünedi ve tekrar büyüyüne kadar burada kaldı. Daha sonra Rakun’la beraber Starlord’un modernize ettiği Guardians Of The Galaxy grubunda birlikte savaştılar.

Biz bebek halini çok seviyoruz

Umarız uzaylı Groot hakkındaki bu bilgiler sizleri bilgilendirmiştir. DC ve Marvel karakter tanıtımlarını sitemizden takip edebilirsiniz.

Figur ,cizgi roman ve envai cesit nesne toplayan bir koleksiyoner ? ucundan azicik cosplayer