DEADPOOL #6 : KILLPUDDLE İntikam Almaya Geldi

Bu sayıda Wade Wilson bir çöküşün içinde görüyor, bu da onu suikast işlerini üstlenirken nispeten motivasyonsuz hale getiriyor.

Wade gününü neredeyse hiç konuşmadan geçiriyordu, ta ki maskeli bir suikastçı olan Killpuddle tarafından saldırıya uğrayana kadar.

Bu yazı Deadpool #6’dan sürpriz bozan/spoiler içermektedir.

Adsız suikastçı (Joker ve Fortnite oyunundaki Wild Card kostümü karışımı bir şeye benzeyen) mutant yetenekleri nötralize eden mermilere sahip olduklarını gösteren oldukça büyük bir oyundan bahsediyor. Tek sorun, suikastçının Deadpool‘a karşı saldırılarının giderek gülünç yollarla kesintiye uğramaya devam etmesidir. Çizgi romanın gidişatı boyunca Fantastik Dörtlü ile savaşan dev bir canavarın saldırısına uğruyorlar, cyborglar tarafından uzaya teleport ediliyorlar ve Doctor Strange tarafından alternatif bir boyuta gönderiliyorlar.

Sonunda kötü adam, Deadpool ile barda üzgünce içki içerken karşı karşıya gelir ve onun kafasına silah doğrultup etrafa fırlatır. Söylediklerine göre Deadpool tüm ilgiyi çekmiş ve işleri üzerine almış ve Killpuddle’ın  işlerinin durmasına sebep olmuştu. Ama kötü adamın sözüne göre, dünya Gülen Suikastçı Killpuddle‘ı unutmayacaktı.

Bu söylem Wade’i bulunduğu ruh halinden hızlıca çıkarır, çünkü duyduğu isim çok komiktir. (Cidden komik 😀 )Wade daha sonra Killpuddle’ın öldüğünden emin olmak için içeriye birkaç el bombası atarak barı terk eder.

Killpuddle, Marvel Comics dünyasında en büyük etkiye sahip olmasa da Deadpool‘un bir tür ilk taslak versiyonu olan karakter oldukça eğlenceli.