NARUTO’nun Yaratıcısı Sonunda Sevilen Karakterin Ölümünü Açıklıyor

Karakterlerle vedalaşmanın kolay bir yolu yoktur ve anime hayranları bunu zaman içinde tekrar tekrar öğrenmişlerdir.

Naruto serisini izlememiş olanlar için spoiler içermektedir. O yüzden yazının devamını okumamalarını tavsiye ederiz.

Shonen serileri, herhangi bir uyarıda bulunmadan  hayranların favorisi olan bir karakteri öldürmeyi seçmekten korkmuyor ve Naruto bunu geçmişte yaptı. Şimdi de serinin arkasındaki yaratıcı isim bu ölümlerden biri hakkında konuştu.

Sonuçta bir akıl hocasının ölümünden bahsetmek hiçbir zaman kolay olmuyor ama Masashi Kishimoto, Jiraiya’nın ölmesiyle ilgili soru sorulunca geri adım atmadı.

Twitter üzerinde, yakın zamanda Naruto’nun yaratıcısı olan Kishimoto’nun Naruto hakkında yaptığı röportajlar dolaşmaya başladı. Burada gördüğünüz gibi, sanatçının cevaplarından biri “Pain” hikayesini içeriyor ve orada Kishimoto, Jiraiya’nın neden öldürüldüğünü derinlemesine anlatıyor.

jiraiya naruto ile ilgili görsel sonucu

Naruto’nun Yaratıcısı Kishimoto şöyle diyor;

”Naruto serisine dönüp baktığımızda ”Pain” hikayesi gerçekten acı verici.”

”Sasuke ailesinin ölümüne sebep oldu, bu yüzden kalbinde intikam vardı. Ancak Naruto bu deneyime sahip değildi. Aynı konumda olmayan birinin ikna edici olarak söyleyebileceği hiçbir şey yok. Naruto’nun söyledikleri de Sasuke’ye inandırıcı gelmedi. Ama sonra Naruto, onun için babası gibi olan Jiraiya’yı kaybettiğinde, Sasuke’nin durumunu ilk kez anladı. Peki şimdi, Naruto olsaydı ne yapardı?”

Naruto’daki birçok ölümden farklı olarak, Jiraiya’nın kaybı daimî bir olaydı. Ölümünü görmenin zor olduğu biriydi ve Naruto’nun tepkisi milyonların yüreklerinde hissedildi. Bu kayıp Naruto’yu derinden etkilerken, diğerlerini affetme yeteneği ile bağımsız bir ninjaya dönüşmesine yardımcı oldu. Kishimoto, Jiraiya’nın ölümünün Naruto’nun Sasuke’le yeni bir düzeyde ilişki kurmasına da yardımcı olduğunu söylüyor, bu yüzden bu bedelin ödemeye değer olup olmadığına karar vermek hayranlara kalmış.