INFINITY WARS #5’de Sonsuzluk Taşlarının Kökeni Ortaya Çıkıyor

Avengers: Infinity War sayesinde Sonsuzluk Taşları günümüz pop kültüründe bilinir oldu. 1970’lerin başında Marvel çizgi romanlarında ortaya ilk çıktıklarından beri sonsuzluk taşlarının kökeni hala sırrını koruyordu.

Neyseki bu hafta House of Ideas tarafından Sonsuzluk Taşlarının nasıl oluştuğu ortaya çıkarıldı

Uyarı: Infinity Wars #5 hakkında spoiler- sürprizbozan içermektedir.

Infinity Wars’un bu ayki konusunda Loki, Sonsuzluk Taşlarını Gamora’dan uzaklaştırmak için uğraşıyor. Şimdi ise evrendeki en güçlü nesnelerle, daha önce hiç görülmemiş güçlere erişebileceğini düşünerek onları Quarry of the Gods‘a götürdü.

Loki’nin de söylediği gibi yanlış giden bir şeyler vardı ve taş ocağı altında Sonsuzluk Taşları’nın hiç gücü yoktu. İşte burada Sonsuzluk Taşlarının gerçek kökenlerini görüyoruz.

Sonsuzluk Taşlarının Kökeni

Sonsuzluk Taşlarını kim yaptı?

Loki burada, aktif olarak madencilik yapan, yaratılmış bir grup olan Celestial’leri gördü ve çıkarılan bu Sonsuzluk Taşları çoklu evrenin tüm gerçekliklerine gönderilmekteydi. Bir grup Dark Celestial ile dünyayı ele geçirmeye çalıştığı göz önüne alınırsa Loki için bu ilginç bir gelişmeydi. Sonsuzluk Taşlarını üreten ve dağıtan, bu alandaki  bu grup türünün en eskilerinden olmalıydı.

‘Sonsuzluk Taşları’ Marvel Sinematik Evreninde ilk olarak 2014 yılında James Gunn’in Galaksinin Koruyucuları filminde tanıtılmıştı