NETFLIX, NEON GENESIS EVANGELION Animesinin Haklarını Aldı

Dünyaca ünlü Japon manga ve anime serisini sevenlere müjde. NXOnlineNetflix Twitter hesabında paylaşılan bilgiye göre Netflix, Neon Genesis Evangelion ‘un yayın haklarını satın aldı. Yıllardır aktif içerikleri olmamasına rağmen, hayran kitlesi sadık kalan Neon Genesis Evangelion ‘un satın alınmasının ilk ayrıntılarını doğrulandı. Netflix 1995 yapımı TV serisinin yanı sıra Evangelion ve Death / Rebirth filmlerinin son bölümlerini de almış durumda.

Netflix’in bu seri ve filmleri için dünya çapında yayın haklarını aldığının teyidinin özel bir yanı da var. İlk kez Evangelion TV dizilerinin ve eşlik eden filmlerin Japonya dışındaki bir yayın servisinde kullanılabilecek olması.

Seri ve filmlerin 2019 yılının ilkbaharında Netflix’te başlaması planlanlanmakta.

Neon Genesis Evangelion’un tanıtımı:

2015 yılında dünya büyük bir nükleer felaketten sonra toparlanmaya çalışmaktadır. Fakat Birleşmiş Milletler’e bağlı gizli ve özel bir organizasyon olan NERV’ün başka hedefleri bulunmakta. Kadim metinlerde anlatılmış olan ‘Angel’ların dünyaya gelişine hazırlanıyorlar. NERV’ün başkanı olan Gendo Ikari, yıllardır ayrı yaşadığı 14 yaşındaki oğlu Shinji’yi aniden Tokyo-3 şehrine çağırır. Neden dolayı çağırıldığını anlayamayan Shinji, Tokyo-3’e gelir gelmez şehre saldırmakta olan devasa bir Angel ve ardından NERV’in merkez üssünde babası ile karşılaşır.

Shinji daha bunların şokunu üstünden atamadan Gendo Ikari oğluna, Shinji’in hayatında ilk kez gördüğü dev ve korkutucu bir mecha’ya girip üsse saldıran Angel’la savaşması emrinde bulunur.  Shinji başta reddetse bile, bunu yapmaya zorunlu kalacak ve hayatı asla eskisi gibi olmayacaktır…