Infinity War Bitti, AVENGERS 4 Hakkında BİLDİĞİMİZ HER ŞEY

Infinity War bomba gibi geldi ve bütün gişeyi altüst etti. Açılış hafta sonunda 630 milyon dolar gişe hasılatına ulaşarak StarWars: The Force Awakens ve The Fate of Furious filmlerini geride bırakarak bir rekora imza atmış oldu. Gişedeki başarısını MCU hayranlarının gönlünde de devam ettirmeyi başardı. Ancak önümüzdeki birkaç film dışında bundan sonra olacakları bilemiyoruz. Infinity War filminin kısmen devamı olacak Avengers 4 filminden pek bir şeyler bilmiyoruz. Filmin adı bile açıklanmış değil hâla.

Dikkat! Buradan Sonrası Infinity War Spoiler’ı İçerir!

En son Infinity War’da neler oldu kısa bir özet geçmek gerekirse süper güçlü kötü adamımız Thanos son bir taş hariç bütün taşları toplamış ve bu yolda büyük fedakârlıklar yapmak zorunda kalmıştı. Son taşı Vision’dan almak için Wakanda’ya gelen Dev Titan’ımız burada kolaylıkla Vision’dan da son taşı almış ve çok havalı replikleriyle parmağını şıklatarak evrenin ve Avengerların yarısını yok etmeyi başarmış bütün bu olanlardan sonra inzivaya çekilip mutlu bir şekilde gün batımını izlemeye başlamıştı.

Kevin Feige verdiği bir röportaj da MCU için “İki farklı dönem olacak. Her şeyin öncesi ve Avengers 4 ve her şeyin sonrası. Fanların beklediklerinden çok daha farklı olacak.” diyor ve Avengers 4’ün ne kadar kilit bir film olacağını açıklıyor.

Şimdiye kadar duyduğumuz söylentiler, haberler, set fotoğrafları ve röportajlara göre Yenilmezler serisinin 4. filminde beklediğimizin fazlası bile olacak.

Hawkeye Geri Dönüyor

Hawkeye‘ın uzun sürelerdir nerelerde olduğunu ögrenmiş olabiliriz. Yukarıda gördüğünüz fotoğraf Japonya’da ki Yenilmezler 4 setinden. Benim tahminime göre uzun süredir Japonya da olan Hawkeye Black Widow tarafından kalan ekibe çağrılacak.

Zaman ve Mekân da Yolculuk

Bu fotoğraflarda Yenilmezlerimizi Avengers 1’de ki New York savaşında görüyoruz. Ama bir farklılık var Ant-Man orada n’apıyor? Ant-Man solo filminde Scott Lang‘in Kuantum Evrenine gidip geldiğini görmüştük. Tahminlerime göre Scott Lang Kuantum Evrenini kullanarak New York savaşına gidecek ve o mavi aleti götürecek. Çok uç bi tahmin olacak ama o aletin zamanda ve mekânda yolculuk yapmaya yarayabileceğini düşünüyorum.

Son olarak hype’ımıza hype katacak bir röportajdan bahsedelim. Winter Soldier karakterini canlandıran Sebastian Stan Avengers 4 hakkında verdiği bir röportaj da bütün MCU karakterlerinin olduğu bir sahne olduğunu söyledi. “Bir sahne vardı, sanırım, herkes bir aradaydı. Bu sahneyi gerçekten konuşamıyorum ama bu sahnenin planlanmasının 3 ay sürdüğünü biliyorum. Çevrenize baktığınız da Samuel L. Jackson’dan Michael Dauglas’a Michelle Pfeiffer’e, herkes burada.” dedi.

Avengers 4 filminin adı henüz açıklanmadı. Ancak ortalıkta isiminin sızdırıldığı haberleri var.

Yenilmezler 4, 3 Mayıs’da Sinemalar da!