Garth Ennis THE BOYS İçin Yeni Çizgi Roman Geleceğini Doğruladı

Geride bıraktığımız yıl belki de en çok ilgi çeken yapımlardan biri olan The Boys dizisi Garth Ennis ‘in çizgi romanına dayanıyor. Ustalık eseri sayılabilecek bu çizgi roman serisi için yeni bir çizgi roman geleceği de açıklandı. Hem de hiç beklenmedik bir karakteri konu alacak bir çizgi roman.

Ennis, The New York Times’a verdiği röportajda bir sonraki planının The Boys: Dear Becky olduğunu söyledi. Ön hikaye içerecek mini seri, Becky Butcher’ın hikayesini anlatacak. Bileceğiniz üzere Amazon’un The Boys dizisinde karakterin adı Becca olarak değiştirilmişti.

Garth Ennis - The Boys Dear Becky

Garth Ennis şunları söyledi; “Butcher’ın eşi hikayesini yazmaktan sevdiğim bir karakter. Çizgi romanın sadece iki sayısında yer almış olmasına rağmen hikayedeki rolü uzun süre karanlıkta kalmış bir karakter. Ve kaderi tamamen Butcher’ın eylemleri ile bağlantılı”

Çizgi romanlarda Butcher’ın süper kahraman ekibi The Seven’dan intikam alma isteğinin sebebi Becky’dir. Süper kahramanlardan biri tarafından tecavüze uğrayan Becky hamile kalır ve bebeğin doğumunda öldürülür.

Tabii ki, dizide gördüğümüz bundan farklı. Homelander’ın babası olduğu bir erkek çocuğunu yetiştirdiğini gördüğümüz Becca halen hayatta. İkinci sezonu merakla beklemek için bir neden bu olsa da, Butcher’ı dizide tekrar izlemeden önce sevdiği kadına dair detayları çizgi romanda görebilmek harika olmaz mı?

The Boys: Dear Becky,  Dynamite Entertainment tarafından Nisan ayında yayınlanacak. The Boys 2. sezon için henüz resmi bir yayın tarihi gelmiş olmasa da Amazon’un dizinin yeni sezonunu sunması için beklenen tarih 2020’nin ortaları diyebiliriz.

The Boys’un konusu

The Boys, süper kahramanların güçlerini ve şöhretlerini kötüye kullandığı bir evrende geçmektedir. Süper kahraman grubunun kendilerine has bir isimleri de vardır. “The Seven”
Kendilerini kanunu korumaya adayan ve “The Boys” olarak adlandırılan bir grup insan ise yozlaşmış süper kahramanları ortadan kaldırmak için zorlu bir yolculuğa çıkmaktadır. Preacher’ın yazarı Garth Ennis ile Derick Robertson’ın kaleme aldığı çizgi romandan uyarlanan dizi, Supernatural’ın yaratıcısı Eric Kripke’nin imzasını taşıyor. Yönetmen koltuğunda ise en son Preacher’da birlikte çalışan Evan Goldberg ile Seth Rogen var.