OVERWATCH’ın Yeni ve 29. Karakteri; “Calamity” ASHE ve Ortağı B.O.B

Ashe, Blizzard’ın kısa Overwatch animasyonunda karşımıza çıkmıştı, Reunion isimli animasyon BlizzCon 2018 açılış seremonisinde gösterildi. McCree ve Ashe’in bol patlamalı videosunda dikkate değer iki karakter daha görüyoruz. Bunlardan biri insansı robot Echo ve diğeri Ashe’nin metal kafalı iri yarı robot yandaşı B.O.B.

Overwatch’ın baş tasarımcısı Jeff Kaplan, korkunç Deadlock Çetesi lideri Ashe’nin Overwatch kahraman listesinde 29. olacağını da doğruladı. “Süper yüksek mekanik yetenek” karakteri olarak nitelendirdi ve BOB’u ultimate yeteneği ile kullanacağını söyledi. İşte videosu:

 

 

Overwatch web sitesinde yazana göre Ashe, hızlı  ateş eden  yanı sıra hassas atışlar için kullanılabilen yarı otomatik bir tüfek olan Viper ile donatılmış. Ayrıca kısa bir gecikmeden sonra ya da atıştan sonra patlatabileceği dinamit taşımakta.  Patlayıcı hasarı yanında, dinamit  düşmanları yakıp zamana dayalı hasar verebiliyor.

Videoda da görebileceğiniz gibi ortağı B.O.B’u çağırıp rakiplerine saldırtabiliyor. Rakiplerini havaya kaldıran B.O.B ardından havaya kaldırdıkları rakiplere seri ateş ederek hasar veriyor.

Tam adı ile Elizabeth Caledonia “Calamity” Ashe, Overwatch’da sevilen karakter arasında yerini edinecek gibi.