Black Knight ALL-NEW ALL-DIFFERENT MARVEL’de

Newsarama’nın haberine göre, Frank Tieri ve Luca Pizzari’nin kendine has üslubuyla devam eden The Black Knight’ı, Marvel Comics’in “All New-All Different Marvel” serisinde geri dönecek. Karakter, Weirdworld’da  Secret Wars sonrası, kılıç, büyü ve çekişme içeren bölümleriyle yer alacak.

black knight
Black Knight ALL-NEW ALL-DIFFERENT MARVEL

Frank Tieri’nin The Black Knight sözleri

“Benzersiz ve piyasada olmayan bir kitap yapmaya çalışıyoruz ve bu kitap kesinlikle The Black Knight serisinden beklediğiniz bir şey değil. Elbette kılıç ve büyü olacak ama esas konu bunun ötesinde bir şey. Game Of Thrones ve Breaking Bad karışımı bir şey olacağını söylemek sanırım en iyi tarif. Mümkünse Breaking Blade diyelim.” dedi.

Tieri sözlerine şöyle devam etti : “Bütün bu çılgınca şeyleri yazmak çok eğlenceliydi. Örneğin Dane ( Black Knight )’in birden bire kendini hayaller dünyasının Orta Çağ’ında;  ateş soluyan troller, yıldırım ejderhaları, savaşçı barbarlar ve yılan kılıklı gizemli insanların arasında bulması gibi. Dane’in Weirdworld’e nasıl geldiği gizemini yavaş yavaş açıklayacağız. Şu anda sadece şunu söyleyebilirim, bu gizem Avengers’ı da ilgilendiriyor. Birkaç sürprizi kitaba saklamak istiyorum ama kitapta The Avengers’in oldukça büyük rolü olduğunu söyleyebilirim.”

Tieri ayrıca serinin düğüm noktasının Kara Şövalye’nin, Kara Kılıcın karanlık, cezbedici ve insanı esir eden etkisinin üstesinden gelip gelemeyeceği olduğunu vurguladı. Eğer Dane kara kılıcın etkisinden kurtulabilirse ki -bu gerçekten oldukça zor görünüyor- kara kılıcı öylece yok edemezsiniz. Sorumluluk sahibi ve bunu gerçekten yapabileceğine inanan birinin ona sahip olması gerekiyor. Dane bu kişinin kendisi olduğuna inanıyor. Peki ya Dane doğru kişi değilse?

Marvel Black Knight’ı İptal Etti

Yazar Frank Tieri, Marvel Comics’in devam eden Black Knight serisini iptal ettiğini duyurdu. Bu durumda Kara Şövalye Marvel‘in All-New, All-Different serisinde iptal edilen ilk çizgi roman oldu.

Çizgi romanın yazarı, Facebook’tan, #5. sayının serinin son bölümü olacağını doğrulayarak iptal olayını duyurdu. Tieri Facebook’ta, satışların istedikleri gibi gitmediğini yazdı.

Steath kostümü ve kılıca rağmen, yazar Tieri, fanların gelecek son 2 sayıyı beğeneceklerini umduğunu söyledi ve seriyi henüz tamamlamadıklarını ama limitli sayıda yayınlanan bir seri gibi bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Çizimlerini Luca Pizzari‘nin yaptığı ve Frank Tieri’nin yazdığı BlackKnight, 2015 Kasım ayında yayınlanmaya baladı.Tieri yaratacağı seri için;’’ Şimdiye kadar olanların hiçbirine benzemiyor ve kesinlikle Kara Şövalye serisinden bekleyeceğiniz bir şey değil.’’ demişti.

Çizgi romanın son sayısı 9 Mart’ta yayınlanacak.

Marvel Comics konu hakkında yorum yapmayı reddetti.