MMORPG Oyunlar : 2016’nın En Çok Merak Edilenleri Bu Listede

MMORPG oyunlar 2016

2016’da bizleri muhteşem oyunlar bekliyor.  Dünyada en çok sevilen oyun türlerinden biri de MMORPG. Haliyle yeni çıkacak veya çıkması beklenen oyunlar hakkında da merak duyuluyor. Biz de sizler için bunla ilgili bir liste hazırladık. MMORPG oyunlar arasından umut vaat edenleri aşağıda bulabilirsiniz.

Star Citizen

Kitle fonlamasıyla yüksek bir meblağ toplayan Star Citizen birkaç tarzı bir arada toplamış. Sofistike uzay savaşı, FPS, derin ekonomi ve sosyal simülasyonu birleştirerek MMO’nun yeni sınırlarını belirlemiş.


Tom Clancy’s The Division

The Division, bu listedeki  MMORPG’lar arasından en gelenekseli olmayabilir ama bu yılın online oyunları arasında en özgün olanı. MMORPG’lar her zaman benzersiz sosyal etkileşimler sağlamıştır, The Division da bu konuda hayal kırıklığına uğratmayacak gibi görünüyor. Dark Zone’a girdikten sonra diğer gruplardaki oyunculara katılıyorsunuz, bundan sonra onlara yardım mı edeceksiniz yoksa bir katliam mı gerçekleştireceksiniz bu tamamen size bağlı.


World of Warcraft: Legion

Geçen seneki sönük genişlemenin ardından hayranları MMORPG’un büyük babası niteliğindeki oyunun son günlerini yaşadığını düşünüyor. Bunun aksini ispatlamak için Enter Legion’ın etkin bir genişlemeye ihtiyacı var ve Blizzard da bir dizi büyüleyici yeni numarayla bunu başarmayı hedefliyor. Bu genişleme, Demon Hunter adında yeni bir sınıfı, yeni bir silah sistemini ve keşfedilecek yeni bir kıtayı içeriyor.


Everquest Next

Everquest Next,adına yakışır şekilde kendi türünde tanıdık öğelerin birleştirildiği ve tamamen oyuncuların şekillendirdiği bir dünya olacak. Bu oyunda da Minecraft’ta olduğu gibi yeni alanlara gitmek için bir yerleri kazmak ya da bir şeyler inşa etmek gerekiyor ki  bu da oyunculara nasıl oynamak istediklerine dair geniş bir özgürlük alanı yaratıyor.

Black Desert Online

Black Desert Online size keşfedilecek yeni bir dünya sunarken klasik olarak bir dizi görev yapmanızı istemiyor. İstediğiniz şekilde oynamakta ve gelişmekte özgürsünüz. İsterseniz evinizi dekore edersiniz, isterseniz atlarınızı evcilleştirirsiniz, isterseniz de silahlarınızı kuşanıp bölgenizi diğer oyunculara karşı savunabilirsiniz. Hiç biri olmazsa karakter yaratıcısıyla ünlü benzerlerini yaratmaya çalışarak vakit geçirebilirsiniz.


Crowfall

MMORPG’larda ki cansız dünyalardan sıkıldıysanız Crowfall size aradığınız değişikliği sunuyor olabilir. Hiç bitmeyen bir mücadele içinde, karakteriniz ölümsüz bir tanrı oluyor. Savaştığınız her dünyada, ayrı bir mücadele, ayrı kurallar ve ayrı bir coğrafyada oluyorsunuz. Ayrıca bir dizi hotkeyle uğraşmak yerine skill odaklı aktif kombatlarla mücadele edebilirsiniz.


Albion Online

Arkadaşlarınızla birlikte ölümün her şeyi kaybetmek anlamına geldiği insafsız topraklarda epik bir krallık oluşturabilirsiniz. Eğer belirlenen güvenli bölgeler dışında ölürseniz bütün eşyalarınız öldüğünüz yerde kalıyor. Eğer savaşmak size göre değilse ekonomiyle ilgilenebilirsiniz. Ve eğer tamamen barışsever biriyseniz, savaştan ve ihanetten uzakta kendi adanızı alıp orada saçlarınıza aklar düşene  kadar koyun yetiştirebilirsiniz.


Camelot Unchained

Arthur’un efsanesine ortak olduğumuz oyunda, 3 farklı oyuncu grubuyla Camelot Krallığını fethedebilirsiniz ve oyunun içindeki puzzle parçaları oyunun seyrini tamamen değiştirebilir. Daha az şiddet içeren şekilde bazı seçenekler olsa da, bu, şiddet üzerine kurulu bir MMO oyun.


Warhammer 40K: Eternal Crusade

Eternal Crusade, sıradan bir MMORPG değil, grup bazlı taktiksel bir nişan alma oyunu. 3 grubun savaştığı devam eden savaş içinde, bölgenin hakimiyetini ele geçirmek için bir grup seçip mücadele ediyorsunuz. Yine oyundaki kombat ve kapsamlı strateji de ilginizi çekebilir.

 

Mmorpg oyunlar ilginizi çekiyorsa şu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz:  2020 ve sonrasında çıkacak olan MMO oyunlar