BATMAN Tanrı Olarak Döndü! Tabi Biraz Farklı Olarak

batman tanrı

Bildiğiniz üzere özellikle ülkemizde medya tarafından büyük haber yapılan, Scott Snyder’ın yazdığı Endgame serisinin sonunda Joker ile yan yana ölmüştü Batman. Tabii ki de biz çizgi roman okuyucuları bu tarz ölümlere alışığız ve yakın zaman içinde de Batman’in aramıza döneceğini biliyorduk. Beklenen oldu ve FCBD’de DC Comics’in dağıttığı sayıda Batman biraz farklı bir şekilde geri döndü aramıza. Batman Tanrı olarak aramıza döndü.

Batman Tanrı Oldu, Ama Nasıl?

DC Comics’in Free Comics Day (bedava çizgi roman günü) kapsamında dağıttığı çizgi roman sayısında, Darkseid ve Anti-Monitor’un birbirlerine girdiği devasa savaş’tan sonra Batman’de ”ufak” değişikler oldu gibi gözüküyor. Ufak dediğime de bakmayın, bildiğin adamı Tanrı yaptılar yahu! Batman’i DC’nin sayılı Tanrısal varlıklarından biri olan Metron‘un sandalyesine oturmuş olarak görüyoruz. FCBD kapsamında dağıtılan sayıya bakarak birşeyler söylersek eğer galiba DC, Batman fanlarını iyice bir çıldırtmak istiyor. Çünkü sayıya göre Batman Tanrı oluyor.

Batman Tanrı olarak geri döndü

Yine de biraz uçuk bir olay değil mi yahu? Yani sonuçta bu Batman! Zaten tüm Justice League’i karşısına alabilecek bir potansiyele sahip, sen niye bunu bir de ”New God” havalarına sokuyorsun be Geoff abi? Lakin görünüşe bakılıyorsa kostümde de ufak değişikliklere gidilmiş. Görünen kadarıyla çok da hoş olmuş yani.

DC Comics’in gelmiş geçmiş en popüler karakterleri arasında yer alan Batman karakterini seviyor musunuz? Düşünceleriniz ile bu yazımıza yorum yapın.