“BATMAN OLMAK KAÇ PARA YA?” İşte Maliyeti

Açıkcası benim favori Batman oyunum bu.

Hiç gerçek hayatta Batman olmak konusunun maliyetini düşündünüz mü? Batman olmak üzerine düşündüyseniz ancak işin içinden çıkamadıysanız bu haber tam size göre. MoneySupermarket tarafından yapılan hesaplamada tamamen matematiksel ve finansal verilere dayanarak Batman olmanın fiyatı ortaya çıkarılmış.

İnfografikte göreceğiniz ve bileceğiniz üzere, Batman’in imparatorluğu cüzdanlarımızdan çıkabilecek bir miktarla kurulmuyor.

Sadece araçları bile 80 milyon dolar gibi bir fiyata mal olmakta. Tumbler/Batmobile ise tek başına 18 milyon dolar civarında. Silahlar 100bin doları aşan miktarlara denk gelmekte. 50bin dolarlık  TLPS Grappling Hook Launcher, 15bin dolarlık termal kamera ve 5bin dolarlık gece görüş cihazı da listede yer alıyor. 3’lü Batarang seti ise 1000 dolar gibi bir maliyete sahip.

Açıkcası bu fiyatlar bizim için biraz çok gibi.

Aranızda 683 milyon dolar borç verebilecek  var mı? 🙂

Batman Olmanın Maliyeti

batman olmak
Batman olmak pek ucuz değil


Peki ya oyun karakteri yaratmanın maliyeti nedir? diye düşünüyorsanız o zaman bu konumuza alalım.

Batman Kimdir?

DC Comics çatısı altında Bob Kane ve Bill Finger tarafından yaratılmıştır. Aslında hiçbir süper güce sahip olmayan Bruce Wayne isimli bir milyarderin para, zeka ve fiziksel yeteneklerini sonuna kadar seferber edip yaptığı kahramanlıkları konu alır. Daha çocukken anne ve babası bir sokak arasında gözünün önünde öldürülen Bruce bu olayın etkisi ile girdiği yolda her tür fiziksel ve zihinsel eğitimi aldıktan sonra kendisini Gotham şehrinin koruyucusu ilan etmiştir.